League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 6. Hafta 2. Gün

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi’nde 6. hafta 2. gün karşılaşmaları oynanan üç seri ile tamamlandı. Günün sürprizi Çilekler’den gelirken, takım güçlü rakibi Dark Passage’ı 2-0 yenmeyi başardı. Oyunfor.Crew ile Team Aurora 1-1 berabere kalırken, ligin lideri Supermassive ise Beşiktaş.Oyunhizmetleri karşısında zorlanmadan bir galibiyet almayı başardı.

Dark Passage 0-2 Çilekler

Serinin ilk maçında çok daha iyi bir kompozisyon kuran Çilekler, Rawbin’in üstün performansıyla galibiyeti almayı başardı. İlk dakikalarda skorlar Madness’ta toplanırken, Çilekler oyun başında üst koridorda hatalı bir savaş seçerek Dark Passage’a nefes aldırdı. Bu karşılaşmada da baron çaldıran takım, bu hatasına rağmen oyun disiplininden kopmadı ve üç inhibitörü de açarak maçı kazanmayı başardı. DP’de Abaria’nın performansındaki düşüş dikkat çekmeye devam ederken, Çilekler’de yeni transferler Rawbin ve Lukezy takımı taşıdı.

Serinin ikinci maçında ise Vadi’yi domine eden Çilekler, galibiyete ulaşmayı başardı. Oyunun ilk 20 dakikasında Rawbin’in mükemmel Gragas oyunlarıyla avantajı eline geçiren takım, ninja baron denemesinde başarılı olduktan sonra alt koridordan ilerledi. Burada inhibitör kulesini alan Çilekler, orta koridordaki takım savaşını kusursuz bir şekilde oynadı ve Lukezy’nin harika Varus performansının da yardımıyla seriyi 2-0 kazanmayı başardı. Bu maçın da yıldızı imza şampiyonu Gragas ile mücadele eden Rawbin’di.


Oyunfor.Crew 1-1 Team Aurora

Serinin ilk maçında 45. dakika sonunda gülen taraf Crew ekibi oldu. Oyunun büyük bölümünü önde geçiren Crew takımı, Aurora’nın hatasını iyi kullanıp baron aldıktan sonra rakibinin inhibitörlerini açmayı başardı. Aurora’dan daha koordineli bir oyun sergileyen Crew, Kadim Ejder’i de aldıktan sonra maçı tamamlayarak seride 1-0 öne geçti. İlk maçın en iyi oyuncusu da Crew’ın nişancısı Padden’dı. Aurora’da Unknown’un takıma uyum sağlayamadığı da görüldü.

İkinci maç ise tamamıyla Aurora’nın kontrolünde geçti. Crystal’ın oyunun başındaki etkinliği Aurora’ya öz güven katarken, Crew takımı üst üste hatalar yaparak maçı elleriyle teslim etti diyebiliriz. Bireysel olarak çok fazla tek başına yakalanan takım, Aurora’nın baron yemlemesini de yutunca maçı tamamıyla kaybetmiş oldu. Aurora, rakibinin Nexus’unu yıkarak seriyi 1-1’e getirdi ve günü bir puanla kapatmayı başardı. Bu maçın en önemli oyuncusu ise harika bir Reksai performansı gösteren Crystal’dı.


Supermassive 2-0 Beşiktaş.OyunHizmetleri

Serinin ilk maçında Syndra-Irelia ile çok iyi bir kompozisyon kuran Supermassive, makro oyunu rakibinden çok daha iyi oynayarak karşılaşmayı kazanmayı başardı. Beşiktaş’ta Immortoru Cassiopeia ile iyi bir oyun çıkartırken SUP takımı Stomaged’in Gragas ile çok iyi hazırladığı pozisyonları değerlendirdi ve maçı bitirdi. Supermassive’te Naru performansını yükseltirken, Beşiktaş’ta Kadir Nidalee ile oldukça etkisiz kaldı.

Serinin ikinci maçında ise tamamıyla gözü kara bir kompozisyon kuran Beşiktaş, oyunun erken safhalarında öne geçemediği için karşılaşmayı kaybetti. LeBlanc ve Vayne taşıyıcılarını seçen takım, bu oyunculara hiç pozisyon yaratamazken, takım genel olarak sürekli kötü pozisyonda kaldı ve kötü takım savaşlarına girmek zorunda bırakıldı. Öte yandan Supermassive’de Stomaged ve Naru iyi performans gösterirken, maçın yıldızı ilk karşılaşmayı da çok iyi oynayan Fabfabulous’tu. Serinin ikinci maçını da kazanan Supermassive, üç puan alarak zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.


Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 6. hafta mücadeleleri yarın oynanacak iki seri ile son bulacak. Yarının programı şu şekilde:

  • Çilekler-Team Turquality 17:00
  • Dark Passage-HWA 19:00
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir