League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi tamamlandı

flickr.com/lolespor

Son haftaya kadar büyük bir çekişmeye sahne olan Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Yaz Mevsimi tamamlandı. Buna göre lig aşamasını şampiyon olarak bitiren takım 1907 Fenerbahçe Espor olurken Çilekler ise son sırayı alarak ligden düştü.

Bugün oynanan karşılaşmaların ardından tamamlayan 2017 Yaz Mevsimi’ne ilk haftalara beraberliklerin hakim olduğunu söylemek gerekiyor. Genel anlamda iddialı kadrolar kuran ekiplerin ilk haftalarda ciddi bir uyum problemi yaşadığını gördük. Geçtiğimiz mevsimdeki çekirdek kadrolarını bir arada tutan FB, SUP ve CRW ilk haftalardan itibaren ortaya koydukları oyunlarla üst sıralara oynayacaklarını göstermişti. Artık bir ŞL klasiği haline gelen AUR’un sonradan açılmasına bu mevsim de şahit olduk.

Son gün oynanan karşılaşmalar sonucunda ligi birinci bitiren ekip 1907 Fenerbahçe Espor oldu. İstikrarlı bir şekilde performansını yükselten ve oyununu bozmayan ekip, birinciliği kesinlikle hak etti. İkinci sıradaki BAUSuperMassive ise bu mevsim çok daha istikrarsız ve kötü bir oyun sergilese de ikinciliğe yerleşmeyi başardı. Üçüncü sırada ise AURORA bulunuyor. Şu anda ligin en formda takımı olan ve herkesin mevsim finallerinde karşılaşmak istemediği ekip, gerçekten de Rift Rivals’ın ardından kendisini buldu. Ligin ilk haftalarını lider olarak kapatmasına rağmen dördüncülüğe kadar gerileyen CREW da ligin gününde iken en iyi takımı olarak gösteriliyor. Fakat CRW’un disiplin ve istikrar gibi problemleri bulunuyor.

P3P ise yaptığı nişancı değişikliğinin ardından adeta hayat öpücüğü aldı. Reje’nin etrafında iyi bir şekilde oynamayı başarabilen takım, K0u transferi ile de kadrosunu güçlendirdi ve iddiasını arttırdı. Mevsimin en büyük hayal kırıklığı şüphesiz Dark Passage’dı. Kağıt üzerinde belki de en etkileyici kadrolardan birisini kuran ekip, mevsim finallerine ise sezon başındaki kadrosundan sadece Holyphoenix’i taşıyor.

Yedinci sıradaki Galakticos da ne yazık ki beklenen performansı bir türlü gösteremedi. Marshall’ın gelişine odaklansa da oyuncudan da bekleneni alamayan ekip, ligi yedinci sırada bitirerek Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde Beşiktaş ile karşılaşacak. Çilekler ise Yükselme Ligi’ndeki kadrosunu bir arada tutarak şansını Şampiyonluk Ligi’nde denedi fakat bunda başarılı olamadı. Takımın son haftalarda yaptığı değişiklikler olumlu olsa da çok geç yapılan hamleler olduğu için fayda etmedi.

Sonuçlara göre mevsim finalleri tablosu şöyle şekillendi:

Buna göre CRW-P3P serisinin kazananı FB ile, AUR-DP serisinin kazananı ise SUP ile Yarı Final oynayacak. Fakat FB, çeyrek finallerden yarı finale yükselen lig sıralaması en düşük takım ile eşleşecek. Yani eğer DP, AUR’u yenerse SUP yerine FB ile oynayacak. TBF 2017 ise 19 Ağustos günü Ülker Sports Arena’da düzenleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir