League of Legends

Şampiyonluk Ligi maçları S Sport’ta yayınlanacak

Saran Medya ve Riot Games Türkiye arasında yapılan anlaşma gereğince Türkiye Şampiyonluk Ligi karşılaşmaları artık S Sport ekranlarından yayınlanacak.

Spor yayıncılığı pazarlamasında dünyada ilk sıralarda yer alan ve geçtiğimiz haftalarda S Sport kanalını hayata geçiren Saran Medya, Riot Games Türkiye ile League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin televizyon yayınları özelinde kapsamlı bir anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşma çerçevesinde, yeni spor kanalı S Sport, Türkiye’nin ilk profesyonel espor ligi olan League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin yayın haklarının sahibi oldu. S Sport ayrıca, 2017 yılı içerisinde Çin’de düzenlenecek olan 2017 League of Legends Dünya Şampiyonası’nı da espor tutkunlarıyla buluşturacak. Bu önemli anlaşmayı değerlendiren Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Türkiye ve bölge ülkelerde spor televizyonculuğunun gelişimine öncülük eden Saran Medya ile aramızdaki iş birliği, bizler için heyecan verici. League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin, Türkiye’nin Premier Spor Kanalı S Sport tarafından yayınlanmasının, ülkemizdeki tutkulu espor takipçi kitlesini büyüteceğine inanıyoruz.”

Twitch.tv ile YouTube üzerinden yayınlanan ve oldukça fazla ilgi gören League of Legends Şampiyonluk Ligi maçları, artık televizyonda da izlenebilecek. Daha önceleri yalnızca büyük final serilerinin taşındığı TV ekranları, bundan böyle tüm lig maçlarının yayınlanacağı yani bir mecra olarak karşımıza çıkıyor ve bu durum Türkiye’de espor açısından oldukça önemli bir gelişme. Daha önce İngiliz spor kanalı BT Sport’un FIFA turnuvası yayınlaması, Alman televizyonu SPORT1’ın ESL One Frankfurt’u izleyicileriyle buluşturması ve ESPN’in LCS yayın haklarını almak istemesi, bu gelişmenin dünya genelindeki örnekleri konumunda bulunuyor. Seyircilerin en fazla ilgisini çeken programlara yayın akışında yer vermek durumunda olan televizyon kanallarının espor konusundaki atılımı, bu çiçeği burnunda spor branşının adeta  ileride nerelere geleceğinin göstergesi durumunda.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir