League of Legends

Şampiyonluk Ligi’nin yeni takımları SuperMassive TNG ve Victorious Ace oldu

Hafta sonu oynana karşılaşmalar sonucunda Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek son takımlar SuperMassive TNG ve Victorious Ace oldu. TNG takımı ÇİLEKLER’i 3-1 geçmeyi başarırken, Victorious Ace ise ligin en köklü ekiplerinden Team Turquality’yi 3-1 eledi ve lige yükseldi.

Yükselme Ligi’nin iddialı ekiplerinden TNG takımı CLK ise kıyasıya bir mücadele verdi. ORORA ile final oynayan fakat rakibine yenilen TNG, CLK serisinde çok daha dikkatli ve koordineli bir oyun sergiledi. CLK ise bir kez daha kadro değişikliğine gitmek zorunda kaldı ve Rawbin yerine Crystal ile oynadı. Seri boyunca Panky ve Crystal’ın yetersiz performans göstermesi CLK’yi direkt olarak etkilerken, TNG takımı rakibinden daha etkili bir makro oyun sergilemeyi başardı. TNG’de Crossman ve Mojito dikkatleri çekerken, Kektz de takımını sırtlayan isimlerden oldu.

VA ile TT arasındaki karşılaşmanın da ilk maç dışında çok tek taraflı geçtiğini söylememiz mümkün. İlk karşılaşmada Vlad ve Bard gibi güçlü seçimleri kompozisyonuna eklemeyi başaran TT rahat bir galibiyet alırken, diğer karşılaşmalarda bu seçimlerden en az birinin yasaklanması takımın ritmini bozdu. Özellikle TT’nin performansını doğrudan etkileyen LongB’nin de kötü bir gün geçirmesi TT’nin mağlubiyetinde önemli rol oynadı. Öte yandan VA ekibi ise Yükselme Ligi’nde kendilerinden beklenilen oyunu TT karşısında sergilemeyi başardı. VA takımında Broken Blade ve Abbadage müthiş bir oyun sergilerken, Kanani de baskınları ile takımına skorlar kazandırdı.

Bu sonuçlar ile Yükselme Ligi’nde ilk üçe giren takımların tamamı Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı başardı. Bu gelişme de lig tarihinde bir ilk olarak öne çıkıyor. YL takımları ile ŞL takımları arasındaki oyun farkının kapanıyor oluşu da, ligimizin gelişimi açısından müthiş bir haber.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir