League of Legends

Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Final’i 8 Ağustos’ta

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde 4. haftayı geride bıraktığımız ve 20 günlük ara ile heyecana ara verdiğimiz süreçte, Riot Games Türkiye büyük final ile ilgili detayları açıkladı.

Lolespor.com adresinden paylaşılan bilgilere göre final mücadelesi 8 Ağustos 2015 tarihinde, geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Ülker Sports Arena’da oynanacak. Cumartesi günü gerçekleşecek olan final maçı, tüm aşamalar sonrasında rakiplerini elemeyi başaran iki ekibin mücadelesine sahne olacak.

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde lig aşamasının sona ermesiyle birlikte ilk 6 takım Türkiye Büyük Finali’ne katılmaya hak kazanacak. Riot Games Türkiye ofisinde 25-26 Temmuz’da oynanacak çeyrek final ve 1-2 Ağustos’ta oynanacak yarı finallerin ardından rakiplerini elemeyi başarıp finale kalan 2 takım, Ülker Sports Arena’da binlerce izleyici önünde Türkiye’nin en iyisi unvanını alırken, ülkemizi Dünya Şampiyonası’nda temsil etmek adına Wildcard Turnuvası’na katılma hakkı da kazanacak.

Geçtiğimiz sene 10.000 biletli seyircinin katıldığı Türkiye Büyük Finali’nin biletleri 8 Temmuz tarihinde Biletix üzerinden satışa çıkarken, bu sene de tribünlerin tıklım tıklım olması bekleniyor. e-Spor anlamında ülkemizin en büyüğü olacak bu etkinliği merakla bekliyoruz.

4. hafta sonunda ligin ilk üç takımı hariç diğer takımları listelediğimiz “kim düşecek” anketimize de katılımınızı bekliyoruz.

[interaction id=”5576d113d42e342e4b252ae8″]
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir