League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2015 Yaz Mevsimi’nde ilk hafta maçları

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi ilk haftası, cumartesi ve pazar günü oynanan maçların ardından tamamlandı.

8 takımın yer aldığı şampiyonluk liginde Cumartesi günü oynanan maçların sonuçları şu şekildeydi:

  • Atlas Espor Takımı – NumberOne Esports Clup (W)
  • HWA (W) – Team Turquality
  • Oyun Hizmetleri (W) – Crew
  • Beşiktaş (W) – Dark Passage

NumberOne, Atlas karşısında zorlanmadan kazanırken, değişen kadrosuyla lige iyi bir başlangıç yapmış oldu. Bir başka kadro değişikliğine giden takım olan HWA da TT karşısında rahat bir galibiyete ulaştı. HWA orta koridor oyuncusu NiQ, kalitesini ve tecrübesini ilk maçtan yansıtmasını bildi. Günün diğer bir karşılaşması olan Oyun Hizmetleri-Crew maçında, lige yeni yükselen iki takımın mücadelesini izledik ve Oyun Hizmetleri bu sezon bizlere iyi şeyler sunacağının sinyallerini vermiş oldu. Gerek Yükselme Ligi’nde, gerekse ilk gün karşılaşmasında günümüz metasını takip ettiklerini ve buna iyi hazırlandıklarını görmüş olduk. Günün son maçında ise iki ezeli rakip Beşiktaş ve DP karşı karşıya geldi. Geçen mevsimin rövanşı niteliğindeki açılış günündeki bu mücadeleden galip ayrılan Beşiktaş oldu. DP, oyun başında hem koridor safhasında hemde global görevlerde öne çıksa da Beşiktaş’ın o bildiğimiz takım savaşlarındaki uyumu maçın ilerleyen bölümlerde ağır bastı ve güzel bir geri dönüşle maçı kazanmasını bildiler.

Bugün (Pazar) oynanan maçların sonuçları ise şu şekildeydi:

  • Crew – Dark Passage ( W)
  • NumberOne – HWA (W)
  • Atlas – Oyun Hizmetleri (W)
  • Team Turquality – Beşiktaş (W)

Günün açılış maçı Crew ve DP arasındaydı. Oyun başında Crew takımı beklemedikleri kadar öne geçmeyi başardı. Lakin oyunun ilerleyen bölümlerinde Crew’in Zed seçiminin başarılı bir seçim olmadığını gördük. Oyunun orta ve son bölümlerine doğru etkisini yitiren Zed, Dark Passage’in geri dönmesindeki en büyük etkendi. DP’nin takım savaşlarındaki uyumu ve oyun sonlarındaki kararları sonucunda oyunu kazanmasını bildiler. Naru’nun Cassiopeia ve Elwind’in Shyvana performansları etkileyiciydi. Günün ikinci maçı, eski takımına karşı oynayan NR1’in orta koridor oyuncusu Ferit için anlamlı bir maçtı. Oyun başında aşağı koridor ve orta koridorda HWA’ya karşı bir üstünlük kursalar da, FabFabulous’un etkileyeci Rumble performansıyla ayakta kalan bir HWA takımı izledik. Oyunun devamındaki HWA nişancısı Revanche’ın Urgot performansı harikaydı denilebilir. Neden günümüz metasında Urgot çok önemli bir yere sahip, bunu da görmüş olduk. HWA rakibini rahat yenerek ilk haftayı kayıpsız geçmesini bildi. Günün diğer maçında ise Oyun Hizmetleri etkileyici bir Azir perfomansıyla Atlas takımını yenmeyi başardı ve Türkiye Ligi’nin bu sene sürpriz takımlarından birisi olabileceğini bize gösterdi. Haftanın kapanış maçında ise TT ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Kazanan Beşiktaş olurken, hala ligin en iyi takımı olduklarını görmüş olduk. Oyunun erken safhalarındaki hatalarını gözden geçirmeleri ve bunları tekrarlamamaları gerekiyor. Takım savaşlarındaki uyumları ve güvenleri çok üst düzeyde. Takımın destek oyuncusu DumbleDoge ise harika maçlar çıkarmaya devam ediyor ve oyuncu, dikkatle takip edilmeyi hak ediyor.

İlk haftanın ardından oluşan puan durumu şu şekilde:

ligpuandurumu

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir