League of Legends

Santorin Team Ember’a satıldı

Team Huma’nın başarılı orman oyuncusu Santorin, takımdaki finansal problemlerin ortaya çıkmasından sonra Amerika Yükselme Ligi takımlarından Team Ember’a satıldı. Oyuncunun Team Huma saihibi Behdad Jaafarian ile anlaşamadığı ve Jaafarian’ın finansal sıkıntılardan dolayı da Santorin’i sattığı gelen bilgiler arasında.

Ember daha önce oyuncularına verdiği maaşlar ile gündeme gelmişti. Takımın şu andaki ormancısı Contractz ise, takım LCS’e çıkması halinde Ember Academy’de oynayacak. Contractz, henüz 17 yaşını doldurmadığı için Yükselme Ligi Playoff turnuvasında oynayamayacaktı. Ember, eski Huma koçu Kubz’un açıklamasına göre Santorin’in bonservisi için Team Huma’ya 100.000 dolar ödeyecek.

Team Huma’da ise Santorin’in yerine eski Renegades Banditos ormancısı Impaler’ın geleceği konuşulmakta. Impaler daha önce LCS’te oynamış ve herhangi bir başarı elde edememişti. Bununla beraber söylentilere göre Huma, üst koridor oyuncusu Werlyb’i de yedeğe çekmeyi, oyuncunun yerine yine Renegades Banditos’ta oynayan Alphari’yi transfer etmeyi planlıyor. Huma ile ilgili ortaya çıkan skandal göz önüne alındığında bu iki oyuncunun takımdan gönderilmesi oldukça ilginç gözükmekte. Zira Kubz açıklamasında, takımın sahibi Jaafarian’a en sert şekilde çıkan iki ismin Santorin ve Werlyb olduğunu belirtmişti. Ayrıca, Jacob Wolf’un haberine göre Santorin, Immortals’ın düşündüğü ilk ormancıydı. Takım, ReignOver ve Huni Fnatic’ten ayrıldıktan sonra bu hamlesinden vazgeçti ve Koreli ikiliyi transfer etti.

Team Huma şu anda finansal bir krizin ortasında. Riot Games’in soruşturması sürerken takım, Berlin’deki otel masraflarını ve oyuncuların vizesini karşılayamayacak bir konumda. Soruşturmanın sonucu ise merakla bekleniyor. Çıkan skandaldan ötürü Team Huma’nın koçu Kubz, menajeri Dentist ve analisti Kamikazplatypus takımdan ayrıldığını açıklamıştı.

Team Huma’nın sahibi Behdad Jaafarian’dan ise transfer ve yaşanan skandal hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir