League of Legends

Savaş Şevki’ne iyileştirme geliyor

Yeni sezonun gelmesi ile League of Legends bir kez daha “League of Tanks” olurken, Riot Games’in geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre Lucian gibi nişancıların sıklıkla kullandığı Savaş Şevki kabiliyetine güçlendirme geliyor. 6.24 yamasında getirilmesi planlanan değişiklik ile otomatik saldırıya güvenen nişancıların güçlenmesi planlanıyor.

Sezon 7’nin başlamasına çok kısa bir süre kala, League of Legends’taki dengelemelerin sayısı da artıyor. 6.22 yaması ile yeni sezon öncesi birçok değişiklik duyurulurken, en çok dikkat çeken şeylerden birisi Azim Ağacı’ndaki yeni kabiliyet Heyulanın Cesareti’ydi. Tank şampiyonların tekrar aktif bir şekilde seçilmesinin arkasındaki neden olan kabiliyete kısa süre içerisinde bir nerf de gelecek gibi gözükmüyor. Tankların güçlenmesi ile beraber tahmin edeceğiniz üzere en çok zayıflayan sınıf nişancılar oldu. Hem eşya seçimi hem de kabiliyet seçimi bakımından tekrar “çaresiz” bir konuma düşen nişancılara güzel haber Riot Games’in geliştirici bloğunda yaptığı açıklama ile Meddler’den geldi.

Bildiğiniz üzere nişancıların koridor performansında kabiliyetlerin büyük bir etkisi bulunuyor. Eşya tercihindeki kısıtlamalara alışan nişancılar için fark yaratma aracı olan kabiliyetlerden Kumandanın Kan Hırsı, Savaş Şevki’ne göre çok daha fazla tercih ediliyordu. Can çalma özelliği ile fazladan hasara göre bir adım önde olan kabiliyetin nerf alması söz konusu değil. Bunun yerine Riot Games, bir dönem üst koridor şampiyonlarının dahi kullandığı Savaş Şevki’ni iyileştirmeyi planlıyor. Getirilecek iyileştirmenin ne olduğu konusunda da bir bilgi bulunmuyor. Fakat “sistematik değişiklik”ten bahseden Meddler, büyük bir iyileştirmenin geleceğini haber vermiş oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir