League of Legends

Schalke 04, ormancısı Pride ile yollarını ayırdı

Riot Games

2018 Bahar Mevsimi’ni büyük bir hayal kırıklığı ile kapatan Schalke 04, genç ormancısı Pride’ı takımdan gönderdi. 

Reddit üzerinden bir açıklama yapan Schalke 04, ormancısı ile sinerji problemlerinden ötürü yollarını ayırdığını, ayrıca Fabian Broich’i de spor psikoloğu olarak kadrolarına kattığını duyurdu.

Oldukça iyi bir CS sezonu geçiren Schalke, yeni sezon öncesi heyecan yaratan takımlardandı. Kurduğu kadro ile iddiasını belirten ekipte Unicorns of Love’ın eski üst koridoru Vizicsaczi, Pride, Nukeduck, Upset ve Vander bulunuyordu. Bireysel yetenek olarak birçok takımın üzerinde yer alan S04 ilk haftalara da oldukça iyi başladı. Vizi ve Nukeduck’ın etkili oyunları takıma ilk maçlarında galibiyet getirse de lig ilerledikçe sinerji problemleri ortaya çıktı.

Erken oyunda geriye düştüğünde bir şey yapamayan S04, avantaj elde etmesi gereken yerlerde de pasif kalıyor ve potansiyelini bir türlü Vadi’ye yansıtamıyordu. Bu problem üzerine yoğunlaşan yönetim ise ilk olarak çareyi ormancıyı takımdan göndermekte buldu. Genç ormancı Pride ile yollar ayrılırken yeni kadroda kimlerin yer alacağı henüz belirsiz.

Yükselme Ligi kadrosundan ayrılan Memento ve Norskeren ise Roccat’te oldukça iyi bir sezon geçirdi. S04’ün espora olan adanmışlığı takıma bir yılın sonunda EU LCS slotu olarak geri dönse de organizasyonun playoff’a dahi kalamaması büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Koç ekibinde eski EU LCS yorumcusu Krepo’nun da bulunduğu organizasyonun önümüzdeki haftalarda yeni ormancısını açıklaması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir