League of Legends

Schalke 04’ün yeni koçu Krepo oldu

Riot Games

EU LCS’teki sunuculuk görevinden ortaya çıkan bir skandaldan ötürü ayrılmak zorunda kalan Krepo, 2018 Bahar Mevsimi’nde ligde yeniden yükselen Schalke 04’ün koçluğunu gerçekleştirecek. Takımın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre genel menajer olarak ise daha önce Splyce’ta çalışan Liq transfer edildi.

Ligden düştükten sonra iki defa çıkmaya çalışan ve 2017 Yaz Mevsimi sonucu bu amacına ulaşan Schalke 04, yeni sezon öncesi koç pozisyonunda değişikliğe gitti. CLG.EU ve Evil Geniuses gibi takımlardan hatırladığımız Krepo, takımda koç görevini üstlenecek. Uzun bir süredir EU LCS’te yorumculuk yapan Krepo, geçtiğimiz aylarda çıplak fotoğraflarını 16 yaşındaki bir kıza gönderdiği ortaya çıkmasının ardından Riot Games’deki görevinden istifa etmişti. League of Legends severlerin en beğendiği yorumculardan birisi olan Krepo’nun boşluğu ise henüz tam anlamıyla doldurulmuş değil.

Sosyal medyadan da uzak duran Krepo, birkaç gün önce Twitter üzerinden bir açıklama yapmış ve sunuculuğu tamamıyla bıraktığını duyurmuştu. Ortalıkta gözükmediği süre içerisinde Splyce’a koçluk yaptığını da belirten yetenekli yorumcu, bu kariyerine odaklanmayı tercih etti. Schalke 04’ün 2017 Yaz Mevsimi’nde oldukça etkileyici bir oyun ortaya koyduğunu ve rahatlıkla EU LCS’e yükseldiğini de belirtelim.

2018 sezonu öncesi henüz kadrolar belli olmasa da EU LCS’te birçok değişiklik yaşanması bekleniyor. Ligin tek maç sistemine geçmesi ve grupların kaldırılması, bununla beraber yayınların da tek bir kanaldan yapılacak olması EU’nun geleceğini kurtarabilecek mi hep beraber göreceğiz. Tüm bu olanlara rağmen lig, uluslararası arenada iyi performanslar sergilemeye devam ediyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir