League of Legends

Seviye kapsülleri artık daha çok Mavi Öz verecek

Riot Games geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre seviye atlayınca kazandığımız seviye kapsülleri artık daha fazla mavi öz verecek ve daha az düşük fiyatlı şampiyon kristali çıkacak. 

Sezon 8 ile League of Legends’ta büyük değişiklikler yaşanacak. Şu ana kadar ücretli olan rünler geçtiğimiz yama ile ücretsiz yapılmıştı. Aynı şekilde 30 olan seviye sınırı kaldırılmış ve IP ile Mavi Öz birleştirilmişti. Artık her karşılaşma sonunda IP kazanmak yerine seviye atladığımızda kazandığımız kapsüller ile Mavi Öz kazanabiliyoruz. Bu durum teoride oldukça hoş gözükse de pratikte yetersizliğinden dolayı oyuncular tarafından ağır eleştirilere maruz kalıyor.

Problemin temelinde seviye kapsülleri açıldığında çok az Mavi Öz kazanılması yatıyor. Genellikle bozdurulduğunda 90 Mavi Öz veren şampiyon kristalleri veren bu kapsüller, eski sisteme göre Mavi Öz biriktirmeyi çok zorlaştırıyor. Sistem oyuna getirildiğinden beri tartışma konusu olan bu durum, getirilecek güncelleme ile değişecek.

Geliştirici bloğunda bir açıklama yapan Riot Games, şu güncellemelerin yapılacağını duyurdu:

 • “Dönüm noktası” ifadeleri aratık bedava. Daha önce Mavi Öz ile ifade alan herkes iade alacak.
 • Seviye kapsülleri artık daha çok Mavi Öz verirken daha az düşük öncelikli şampiyon kristali verecek.
 • Günün ilk galibiyeti bonusu ise artık 22 saat yerine 20 saatte bir yenilenecek.

Mavi Öz ve ifadelerin yanı sıra günün ilk galibiyetinin ise daha kolay bir hale getirilmesi, oyuncuların daha hızlı bir şekilde seviye almasına sebep olacaktır.

2 Yorum

2 Comments

 1. Mehmet Ali

  29 Kasım 2017 at 07:53

  “Dönüş noktası ifadeleri” ne oluyor?

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   29 Kasım 2017 at 18:39

   Selam. Dönüm noktası ifadesi 50, 75, 100 vs. gibi seviyeleri temsil ediyor. Bu seviyeye geldiğinde oyun sana bir ifade hediye ediyor kapsülle. O da böylelikle “dönüm noktası ifadesi” oluyor :)

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir