League of Legends

Shen’e güncelleme geldi

Rot Games, League of Legends şampiyonlarından Shen’e gelen güncellemeyi duyurdu. 

LoL’de tank şampiyon dediğimizde akla gelen ilk isimlerden olan Shen’e birkaç güncelleme geldi. Sezon 5 ile büyüyen tank metasında Shen’i hem profesyonel arenada hem de normal oyunlarda sıkça görüyorduk. Üst koridorda oynanmasının yanı sıra destek rolünde de birçok kez oynandığına şahit olmuştuk. Şampiyonun artık eskidiğinden bahseden Riot Games şampiyona birkaç değişiklik yaptı. Bu değişiklikler daha çok görsel anlamda olurken yetenek setinde de ufak değişimler söz konusu. Şimdi şampiyonun yeni yetenek setine göz atalım.

Pasif – Ki Kalkanı: Shen bir yetenek kullandıktan sonra geçici bir kalkan kazanır. Kalkan, nispeten uzun bir bekleme süresine sahiptir ve Shen’in herhangi bir yeteneği bir dost veya rakip şampiyonu etkilerse bu bekleme süresi azalır.

Q Yeteneği – Alacakaranlık Saldırısı: Shen ruhani kılıcını çağırarak sonraki üç normal saldırısını güçlendirir. Güçlenen saldırılar, hedefin azami can miktarının belli bir kısmına bağlı olarak fazladan hasar verir. Eğer ruhani kılıç kendisine doğru ilerlerken rakip şampiyonlardan birine çarparsa Shen’in verdiği hasar çoğalır, saldırı hızı büyük oranda artar. Kılıç geri dönerken isabet alan bütün rakipler, Shen’den uzaklaşırken hareket hızı kaybeder.

W Yeteneği – Ruh Sığınağı: Shen’in ruhani kılıcı, Shen ve yakındaki takım arkadaşlarının birkaç saniyeliğine bütün normal saldırılardan sıyrılmalarını sağlayan bir koruyucu alan ortaya çıkarır. Bu yetenek, etki alanında takım arkadaşları olduğunda tetiklenir. Eğer etki alanında hiçbir takım arkadaşı yoksa, takım arkadaşlarından biri yeterince yaklaşana kadar bekler.

E Yeteneği – Gölge Fırlayışı: Pasif: Shen Alacakaranlık Saldırısı veya Gölge Fırlayışı ile her hasar verdiğinde belli bir miktar enerji geri kazanır.
Aktif: Shen hedef konuma atılır ve yoluna çıkan bütün rakip şampiyonlara hasar vererek onları kışkırtır.

R Yeteneği – Birlikten Kuvvet Doğar: Shen, haritanın herhangi bir yerindeki takım arkadaşının yanına ışınlanmak için yoğunlaşır. Yoğunlaştığı süre boyunca, hedefini bir kalkan korumasına alır ve hedefinin yanına ışınlanırken yanında ruhani kılıcını da götürür.

Şampiyonun güncellenmiş yetenek seti bu şekilde. Eski pasifi olan Ki Saldırısı güncelleme ile birlikte Ki Kalkanı ismini aldı. Önceden bir yetenek kullanımının ardından verdiği fazla hasar yerine bundan sonra kalkan kazanacak. Bu da eski W yeteneğinden gelen kalkanı artık Shen’in pasifi üstlenecek anlamına geliyor. Yeni Q yeteneği ile Shen sonraki üç normal saldırısını güçlendiriyor ve rakibinin hareket hızını azaltabiliyor. Ayrıca Q artık can iyileştirmesi yapmayacak. Şampiyonun güncellenen W yeteneğinin kalkan vermediğini bir kez daha belirtelim. Koruyucu bir alan ortaya çıkaran W dost şampiyonun bütün normal saldırılardan hasar almamasını sağlıyor. Bu yetenek özellikle alt koridorda oynayan Shen oyuncuları için çok işe yarayacaktır. Şampiyonun E’si Gölge Fırlayışı hem pasif hem de aktif özelliğe sahip oldu. Pasifi sayesinde Q veya E’nin aktifini kullanarak verdiğinde bir miktar enerji kazanıyor. Yeteneğin aktifi ise aynı kaldı. Şampiyonun ulti yeteneğinde ise herhangi bir değişiklik olmadı.

6.1 yamasında bulunmayan bu güncellemenin ne zaman geleceği henüz bilinmese de bir sonraki yamada gelmesi bekleniyor.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir