League of Legends

Shoshin, Team AURORA’ya transfer oldu

flickr.com/lolespor

Ülkemizdeki League of Legends sahnesinin yeni nesil yeteneklerinden birisi olarak gösterilen Shoshin, form grafiği günden güne yükselen Team AURORA’ya transfer oldu. Oyuncu, organizasyona yedek orta koridor olarak katıldı.

Şampiyonluk Ligi dün belki de en hareketli transfer günlerinden birisini yaşadı. Dark Passage.BKM Express mevsim başındaki kadrosundan sadece Holyphoenix’i tuttu ve bu hafta yaptığı transferler ile yeni bir ekip oluşturdu. Galakticos ile Marshall-Broken Blade takasını gerçekleştiren ekip, orta koridora Ninja’yı desteğe ise Farfetch’i transfer etti. Ligde kötü günler geçiren BAUSuperMassive ise desteğe Rogu’yu getirerek kadrosunu altı oyuncuya genişletti. Günün en sürpriz transferlerinden birisini ise P3P gerçekleştirdi. Crystal’ın ayrılacağı kesineşirken takım ise bu pozisyona geçtiğimiz mevsimin en iyi ormancısı K0u’yu getirdi. Tüm bu sansasyonel transferler gerçekleşirken pek konuşulmayan hamle ise Shoshin’in AUR’a transerferiydi.

Geçtiğimiz mevsim profesyonel kariyerine başlayan Shoshin, ilk maçına Team Turquality forması ile çıkmıştı. Yükselme Ligi’ndeki performansları ile ligin en yetenekli orta koridoru olduğunu gösteren oyuncu, TT ile ŞL’ye çıkamasa da P3P’e transfer oldu. Amades ile takımın çaylak oyuncuları olan Shoshin, ne yazık ki P3P’te kendisini gösteremedi. Aurelion Sol ve Katarina gibi birçok orta koridor oyuncusunun oynamadığı “taşıyıcı” şampiyonları seven Shoshin’in AUR’a transfer olması oyuncu için büyük bir fırsat olabilir. Genç olmasından dolayı kendisini geliştirme fırsatı daha çok olan oyuncu, şu anda ligin en iyi takımı olarak gösterilen AURORA’da yedek kalsa dahi çok şey öğrenecektir. AUR’un mevsim finallerine bu kadar az bir süre kala Godbro yerine Shoshin ile maça çıkmayacağını düşünürsek bu hamlenin geleceğe yatırım olduğunu söylememiz mümkün.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir