League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıTank

Shyvana

Shyvana, ile bir ejderha bir kendi halinize bürünüp rakiplerinizi kovalayabilir, etrafa ateşler saçabilir, kadim bir savaşçı ve tank şampiyon olabilirsiniz. Genelde ormancı olarak ya da üst koridorda savaşır. Güçlü bir zırhı ve alevli kanatları olduğu için takım savaşlarında da dayanaklı ve uzun süre savaşabilen ya da etrafına çoklu hasar verebilen özelliklere sahip olabilir.

‘Ejder Kanı’

Ejderhayla insanın birlikteliğinden doğma bir melez olan Shyvana, hayatı boyunca aidiyet hissinin peşinden koştu. Gördüğü kötü muamele ve önyargı, onu vahşi bir savaşçıya dönüştürdü; Shyvana’nın yoluna çıkmaya cüret edenler, içindeki ateşli canavarla tanışır oldu.

Ejderhalar, genç kızın yarı ejder kanını bir garabet olarak gördü; Shyvana, gençliğini acımasız bir ejder tarafından kovalanarak geçirdi. Sürekli kaçmak zorunda olan, ejderha toplumunun dışladığı baba kız, yuva nedir bilmedi. Sayısız dövüşlerin sonunda, Shyvana kindar ve hırçın biri haline geldi. Yıllar süren kaçak hayatından sonra, babası peşlerindeki ejderhaya yenik düştü ama ölürken rakibini ağır yaralamayı başardı. Üzüntüden ve öfkeden deliye dönen Shyvana, babasının yaralı katilinin peşinden gitti. Derken aynı ejderin peşindeki bir grup insana rastladı. Adamlar Shyvana’ya korku dolu gözlerle bakarken, liderleri kıza sükunetle yaklaştı. Adam kendini Demacia Prensi Jarvan IV olarak tanıttı ve Shyvana’ya intikam arayışında yardımcı olmayı önerdi. Birlikte, Shyvana’nın babasını katleden ejderhayı buldular. Shyvana insanların sağ kalmasını beklemiyodu; ama ateşle çeliğin çarpışmasında, insanlar olağanüstü bir kuvvetle savaştı. Demir kıyafetli savaşçılar, rakiplerini safdışı bırakırken Shyvana ölümcül darbeyi indirerek, canavarın kalbini bedeninden söktü. Yarı ejderin yırtıcılığından etkilenen Jarvan, ona seçkin muhafızlarının arasında bir yer teklif etti. Shyvana insanların gözlerindeki korkuyu görebiliyordu; ama bir yuvanın özlemi içerisindeydi. Jarvan’ın sözüne güvenerek teklifi kabul eden yarı ejder, artık bir Demacia savaşçısı olarak görev yapıyor. İnsanlar onun gücünü takdir etse de, Shyvana’ya karşı mesafeli davranıyorlar; o ise prensin gösterdiği nezaketin karşılığını içindeki ejder gücüyle vermeye çalışıyor ama insanların ondan korkmakta haklı olup olmadığını da merak ediyor.

”Ben gücümü ejderha ırkına kanıtlamışım; insanlar beni ne kadar zorlayabilir ki?” -Shyvana

Yetenekler

Ejderkanı
e

Shyvana bonus Zırh ve Büyü Direnci kazanır. Shyvana Ejderha biçimindeyken bu bonuslar iki katına çıkar.

Çifte Isırık
çı

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 9/8/7/6/5

Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar. Normal saldırılar Çifte Isırık’ın bekleme süresini 0,5 saniye azaltır.

Ejderha Biçimi: Çifte Isırık Shyvana’nın önündeki bütün birimleri biçer. Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar ve ikinci vuruşu (+80/85/90/95/100% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Ek hasar, Shyvana’nın Saldırı Gücü değerinin %80/85/90/95/100 kadarına eşittir. Normal saldırılar, Çifte Isırık’ın bekleme süresini 0,5 saniye düşürür.

Ateş Burgacı
ab

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 325
 • Bekleme Süresi: 12

Shyvana 3 saniyeliğine etrafını ateşle kuşatarak, yakınındaki rakiplere saniye başı büyü hasarı verir ve daha hızlı hareket eder. Büyü devam ettikçe, Hareket Hızı azalır. Normal saldırılar, Ateş Burgacı’nın süresini uzatır.

Ejderha Biçimi: Ateş Burgacı altındaki zemini kavurur ve kavrulan zeminde duran rakipler sürekli hasar alır. Shyvana yakınındaki rakiplere saniyede 20/35/50/65/80 (+20% ek Saldırı Gücü) büyü hasarı verir ve 3 saniye boyunca %30/35/40/45/50 daha hızlı hareket eder. Shyvana’nın ek Hareket Hızı zamanla azalır. Normal saldırılar, Ateş Burgacı’nın süresini 1 saniye uzatır (en fazla 4 saniye).

Alevli Nefes
Alevli Nefes

 • Bedel: Bedelsiz
 • Menzil: 925
 • Bekleme Süresi: 12/11/10/9/8

Shyvana’nın fırlattığı ateş topu, içinden geçtiği bütün rakiplere 60/100/140/180/220 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 5 saniyeliğine onları zayıflatır. Shyvana’nın zayıflatılmış hedeflere yaptığı normal saldırılar, isabet ettiği hedeflerin o anki azami Can değerlerinin %2’sine eşdeğer miktarını büyü hasarı olarak verir.

Ejderha Biçimi: Alevli Nefes, Shyvana’nın önünde koni şeklinde bir alanda bulunan bütün rakipleri ateşe boğar.

Ejderin Öfkesi
Ejderin Öfkesi

 • Bedel: Saniyede 5 Öfke
 • Menzil: 1000

Aktif: Shyvana bir ejderhaya dönüşür ve hedef konuma uçar. Yol üzerindeki rakipler 175/300/425 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve hedef noktaya doğru savrulur.

Pasif: Shyvana 1,5 saniyede bir 1/2/3 Öfke üretir. Normal saldırılar 2 Öfke üretir.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı