League of Legends

SK Telecom T1, Faker’a 2.5 milyon dolar önerdi

2016 yılı sonundaki sezon arası dönem hem transfer açısından hem de drama açısından oldukça hareketli geçerken, oyuncuların sözleşmelerindeki miktarlar da ciddi bir şekilde ilgi görüyor. Dün yaptığımız haberde SKT’nin Faker, Bang, Wolf, Blank ve koç Kkoma ile sözleşme yenilediğini duyurmuştuk. Slingshotesports’un haberine göre ise organizasyon, yıldız orta koridor oyuncusuna 2.5 milyon dolardan fazla para önerdi. 

League of Legends’ta her yıl tekrarlanan bir ritüel bulunuyor. Sezon sonunda oyunun neredeyse tamamen değişmesi buna bir örnek. Her yıl sonunda konuşulan şeylerden birisi de Faker’ın SK Telecom T1’den ayrılıp ayrılmayacağı. Bu yıl takımı ile sözleşme yenileyen oyuncu, 2017 sezonunda da SKT forması giyecek. Öte yandan zaman ilerledikçe oyuncuların sözleşmelerindeki miktarlar da sızdırılmaya başlandı.

Oyuncuların kazandıkları paralar genellikle LPL’de astronomik rakamlara ulaşırken, geçtiğimiz ay Starcraft 2 takımını dağıtan SKT’nin Faker’a ne kadar önerdiği de ortaya çıktı. Doğru olma ihtimali yüksek bir dedikodu ise SKT’nin oyuncuya 2.5 milyon dolardan fazla bir miktar önermesi. Bilindiği üzere takım yetkilileri yaptıkları açıklamada Faker’ın “alabileceği en iyi sözleşmeyi” imzaladığını belirtmişti. Oyuncunun LPL’den birçok takımdan teklif aldığını göz önünde bulundurduğumuzda SKT’nin Çin ekipleri ile rekabet ettiğini, dolayısıyla rakamların çok yüksek olduğunu çıkarıyoruz. geçtiğimiz yıl sonunda LGD’ye transfer olan Marin’in 1.7 milyon dolarlık sözleşme imzaladığı bilgisine dayanarak, Faker’ın 2.5 milyon dolara imza attığını düşünmek yanlış olmaz.

2013, 2015 ve 2016 yıllarından SKT ile Dünya Şampiyonluğu yaşayan yıldız orta koridor oyuncusu, şu anda dünyadaki en iyi oyuncu olarak gösteriliyor. 2016 sezonu süresince bazı otoriteler tarafından iki numaraya düşürülürken, Worlds 2016 galibiyeti ile oyuncunun bir numara tekrar yükseldiğini söyleyebiliriz. Takımını sırtlayan ve bireysel olarak harika bir oyuncu olan Faker’ın bu kadar büyük paralar kazanması da sektörün ne kadar büyüdüğüne dair verilebilecek en güzel örneklerden birisi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir