League of Legends

SK Telecom T1, Peanut’ı transfer etti

League of Legends tarihinin en başarılı takımı SK Telecom T1, ROX Tigers’ın yıldız ormancısı Peanut’ı kadrosuna kattığını duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda oynanan 2016 Dünya Şampiyonası’nda başarılı bir performans ortaya koyan ve finalde Samsung Galaxy’yi yenerek kupaya ulaşan SKT T1, iki gün önce takımın iki zayıf halkası Duke ve Bengi ile yollarını ayırdığını açıklamıştı. Bu oyunculardan boşalan pozisyonlara kimleri getireceği merak konusu olan başarılı ekip yeni ormancısını açıkladı ve Peanut’ı kadrosuna kattığını duyurdu.

Bengi’nin ayrılmasından sonra Blank ile sözleşme yenileyen SKT’nin bir ormancı daha alacağı düşünülüyordu. Sponsor bulunamaması yüzünden dağılan ROX’ta ilk olarak Smeb takımdan ayrılmış, ardından tüm oyuncular organizasyondan ayrıldığını duyurmuştu. Bengi’nin performansındaki düşüş SKT’yi belirli zamanlarda ciddi anlamda etkilese dahi, üç kere Dünya Şampiyonu olan ormancının bazı metalarda çok iyi oynadığını, özellikle iş büyük turnuvalara gelince sorumluluk alarak takımını sırtladığını izlemiştik.

Peanut kariyerine 2014 yılında NaJin e-mFire takımında başlamış ve daha sonraki yılın büyük bir bölümünü Cho “Watch” Jae-geol’un yedeği olarak geçirmişti. Ertesi yıl Hojin’den boşalan ormancı pozisyonunu doldurmak için ROX Tigers’a transfer olan Peanut burada başarılı bir sezon geçirdi. ROX’un en önemli özelliği arkadaşlık ortamının çok iyi olmasıydı. Karşılaşmalara çıkarken eğlenen ve yenilse dahi yüzü gülen ROX’un en geç üyesi olan, şans bulduğu 2016 yılında kendisini gösterdi ve yeteneğini Vadi’ye yansıttı. Baskılı, agresif ve taşıyıcı tarzıyla ROX’un oyun planında önemli bir yere sahip olan oyuncunun SKT’de nasıl kullanılacağı da oldukça önem taşıyor. Zira Bengi-Faker ikilisinin bu kadar iyi çalışmasının nedeni Bengi’nin sahne ışıklarının arkasında Faker’a daha çok destek-ormancı tarzıyla yardımcı olması ve Faker’ın taşımasına izin vermesiydi. İki yıldız taşıyıcı Peanut-Faker’ın nasıl çalışacağı merak konusu olsa da, takımın hayranları koç Kkoma’ya güveniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir