League of Legends

SK Telecom T1’in Worlds 2018 hayalleri suya düştü

2018 Yaz Mevsimi’ni kabus gibi geçiren SK Telecom T1, Bölgesel Eleme Turnuvası’nda Gen.G’ye 3-2 yenilerek Worlds 2018 bileti kapma şansını kaybetti. Gen.G ise Worlds’e katılmak için iki Bo5 daha oynayacak. 

League of Legends tarihinin en başarılı organizasyonu olan SKT, 2018 yılını genel olarak oldukça kötü geçirdi. Bahar Mevsimi’nde MSI 2018’e katılamayan takım, Yaz Mevsimi’nde ise daha da kötü bir oyun sergileyerek mevsim finallerini kaçırmıştı. Faker’ın takımı sırtlayamaması bir yana ormancı ve üst koridor pozisyonlarında problemler yaşayan SKT, yine de topladığı puanlar sonucu Bölgesel Eleme Turnuvası’nda oynamaya hak kazanmıştı.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Gen.G ise bir üst turda Griffin ile eşleşti. Serinin ilk maçında SKT’nin eski stratejisine döndüğünü gördük. Üst koridora savaş başlatma mekaniği olan bir tank seçen takım, orta koridorda ise Faker’a mobil taşıyıcılar alınca ekibin galibiyet alması zor olmadı. Ornn’u çok iyi kullanan Untara’nın Faker ile beraber birinci ve üçüncü maçta harikalar yarattığını söylemek gerekiyor.

Öte yandan Ornn elinden alınınca üst koridordan verim alamayan SKT’de orman rolündeki Blank’in son iki maçta çok kötü bir oyun sergilediğini izledik. Son iki maçta iyi bir erken oyun geçirmeyen Gen.G, yine de SKT’yi takım savaşlarında yendi ve karşılaşmanın hakimiyetini ele geçirerek zafere ulaştı.

Son üç Worlds turnuvasında boy gösteren SKT’nin önümüzdeki yıl aynı kadroyla oynamayacağını tahmin etmek de zor değil. Zaman zaman Faker’ın da sergilediği tüm oyunculardaki istikrarsızlık organizasyonun en kötü yılını geçirmesine sebep oldu. Öte yandan bir önceki şampiyon Gen.G’yi ise zor bir Bo5 bekliyor. 2018 Yaz Mevsimi Finali’nde boy gösteren Griffin’in Bölgesel Eleme Turnuvası’nda favori olarak gösterilmesi rakiplerinin psikolojik olarak da işini zorlaştıracaktır. Gen.G ve Griffin arasındaki maç yarın oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir