League of Legends

Söylenti: Team SoloMid, Broken Blade ile ilgileniyor

Riot Games

Geçtiğimiz yıl sadece üst koridorun değil Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin en iyi oyuncularından birisi olarak gösterilen Broken Blade, 2019 sezonunda yurt dışına transfer olabilir. Kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre NA LCS takımlarından Team SoloMid oyuncuyla ilgileniyor.

2018 Yaz Mevsimi’nin tamamlanması ve Worlds 2018’in bitmesinin ardından League of Legends için yılın en heyecanlı dönemi olan transfer sezonu başlamak üzere. Her mevsim ciddi kadro değişikliklerinin yaşandığı sahnede bir kez daha flaş transferlerin gerçekleşmesi bekleniyor. Franchising sistemine geçecek EU’nun yanı sıra tarihinin en rekabetçi mevsimini yaşayan NA LCS’te de önemli kadro güncellemeleri görme ihtimalimiz yüksek. Öte yandan 2019 Bahar Mevsimi, ilk defa bir Türk oyuncuyu LCS’te izleyeceğimiz sezon olabilir.

Kaynaklarımızdan aldığımız bilgiye göre Team SoloMid, Royal Bandits’in yıldız üst koridor oyuncusu Broken Blade ile yakından ilgileniyor. TSM’in koçu Parth’ın RB menajeri Mert Tanrıverdi ile Broken Blade’i Twitter’dan takip etmesi de bu söylentileri güçlendiriyor.

Baktığımızda Kuzey Amerika’nın üst koridorda yetenek geliştirme konusunda zayıf olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz mevsim ligde mücadele eden 10 ekipten 4’ü Koreli üst koridor oynatırken kalan takımlar yerli oyuncu tercihinde bulundu. Bu yerli oyuncular arasında Licorice dışında iyi performans sergileyen bir oyuncu bulunmuyordu. TSM’in Broken Blade ile ilgilenmesinin sebeplerinden birisi de oyuncuyu Akademi öncelikli düşünmeleri olabilir. Öte yandan üç çaylak ile Worlds 2018’de Yarı Final gören Cloud9’ın genç oyuncuları yetiştirme mentalitesi 2019 yılında NA LCS’i direkt olarak etkileyecektir. TSM’in de bu trendi yakından takip edeceğini tahmin etmek zor değil. Dolayısıyla Broken Blade’in Hauntzer ile zamanını paylaşarak takım kadrosunda kendisine yer bulması da ihtimaller dahilinde.

Şimdilik bu transfer haberinin dedikodu olduğunu tekrar belirtelim. Fakat kaynaklarımıza göre oyuncu Türkiye’de kalmak ile yurt dışına gitmek arasında karar verme aşamasında.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Los rumores colocan a Broken Blade en TSM | LCS NA 2019

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir