League of Legends

Spirit, Team World Elite’den ayrıldı

Çin Ligi takımlarından Team World Elite’in Koreli ormancısı Spirit takımdan ayrıldı.

2015 yılının başında popüler hale gelen Koreli oyuncuların Çin’e transferindeki isimlerden birisi de Spirit olmuştu. Samsung Blue takımı ile 2014 yılında Kore’de şampiyonluk yaşayan oyuncu aynı yıl Dünya Şampiyonası’nda da takımı ile yarı finale kadar çıkmıştı. Hem ülkesindeki hem de şampiyonadaki performansı ile bir hayli adından söz ettiren Spirit, 2014 yılının en iyi ormancılarından kabul ediliyordu. Dünya Şampiyonu olan kardeş takım Samsung White’ın ormancısı DanDy ile de bu konuda büyük bir rekabet yaşamışlardı.

2015 yılına geldiğimizde ise trend olan Kore’den Çin’e oyuncu transferlerinde Spirit de bulunuyordu. Team World Elite anlaşan oyuncu böylece ilk defa ülkesi dışında bir takıma transfer olmuş oldu. Spirit yıl boyunca ligde alt sıralardan çıkamayan Team World Elite’de aradığını bulamadı. Bahar mevsimini yedinci olarak bitiren ekip yaz mevsimini ise daha kötü bir performans ile on birinci sırada tamamladı. Takımın somut olarak tek başarısı ise IEM Katowice turnuvasında finalde Team SoloMid’e yenilerek ikinci bitirmesi oldu.

Çin tabanlı bir sosyal medya üzerinden açıklama yapan oyuncu hayranlarına teşekkür etti. 2015’in kendisi için inişler ve çıkışlar yaşadığı bir sene olduğunu belirten Spirit geleceği hakkında henüz bir şeyin belli olmadığını da açıkladı. Takımdan ayrılmasının hemen ardından da Reddit üzerinde bir hayli fazla spekülasyonlar ortaya atıldı. Fnatic ekibinden ayrılan ReignOver‘ın yerine Spirit’in geleceği konuşuldu fakat bu görüşler spekülasyondan öteye geçemedi. Oyuncunun olası bir Fnatic’e transferi haberine tekrar sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir