League of Legends

Splyce 2017 için tüm oyuncuları ile sözleşme yeniledi

2016 sezonunda EU LCS’in en sürpriz takımı olan Splyce, 2017 sezonu için dedikoduların aksine tüm oyuncuları ile sözleşme yeniledi ve bir arada kalmayı başardı. 

2016 Dünya Şampiyonası’na katılan ve D grubunda Team Solomid, Samsung Galaxy ve Royal Never Give Up ile mücadele eden takım, kötü bir turnuva geçirmesine rağmen harika bir tecrübe elde etmişti. 2016 Yaz Mevsimi’ni ikinci olarak bitiren takım, mevsim finallerinde H2K’yi elemiş ve finale yükselmeyi başarmıştı. Finalde G2’ye 3-1 yenilen Splyce, Bölgesel Eleme Turnuvası’nı kazanarak Worlds 2016 biletini kapmıştı.

Takımdaki tüm oyuncular birkaç hafta önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile tekliflere açık olduğunu duyurmuştu. Trashy, Kobbe ve Mikyx Splyce’ın sözleşme teklifini hemen imzalarken Sencux ve Wunder farklı tekliflere de bakmak istemişti. Sencux için de birçok dedikodu olsa da, kadroda takımdan ayrılma ihtimali en yüksek oyuncu olarak Wunder görülüyordu. Adı Origen ile anılan oyuncu bugün yine Twitter üzerinden bir açıklama yaparak takımda kaldığını duyurdu.

Genç bir ekip olan Splyce’ın sezon içerisinde gösterdiği gelişim ise takdire şayan. 2016 Bahar Mevsimi sonunda EU LCS’ten düşme tehlikesi atlatan ekip, Yaz Mevsimi’nde harika bir oyun ortaya koydu ve ligi ikinci tamamlamayı başardı. Bu başarının arkasında YomatoCannon’ın büyük bir emeği bulunuyor. Oyuncuların derli toplu bir şekilde performans göstermesi ile beraber makro anlayışlarının gelişmesi, takımın önümüzdeki sezon da şampiyonluğun önemli adaylarından birisi olacağının göstergesiydi. Değişen ve güçleşen ligde takımın neler yapacağını ise önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir