League of Legends

Splyce’ın koç kadrosu belli oldu

Avrupa LCS’in yeni takımlarından Splyce, koç pozisyonuna geçtiğimiz mevsim Roccat’i çalıştıran YamatoCannon’ı transfer etti. Bu transferin yanı sıra takım, CLG’den Blurred Limes’ı LCS Advisor olarak organizasyona katarken, SK Gaming’in relegation maçlarında başında bulunan Arvindir ise takıma analist olarak katıldı.

Dignitas.EU, 2015 sezonunun sonunda Avrupa LCS’e çıkmayı başarmıştı. Riot Games’in kuralları gereği bir organizasyonun LCS’te veya diğer bir ligde iki takım bulundurması yasak. Dolayısıyla Dig.EU takımı satılmak zorunda kalmıştı. Bir e-Spor haber sitesi olan Follow e-Sports, büyük bir yatırım yaparak takımı satın almış ve sezon arasındaki hareketliliği başlatan organizasyon olmuştu. Daha sonralar Splyce olarak yeniden markalaşan organizasyon, kadrosunu tamamlamıştı. Koç kadrosunun da belirlenmesi ile beraber takım, LCS’e tam olarak hazır.

YamatoCannon daha önce 2015 Bahar Mevsimi’nde Meet Your Makers takımını çalıştırmış, ardından Yaz Mevsimi’nde Roccat takımına transfer olmuştu. Organizasyon ve tüm oyuncular, YamatoCannon’un performanslarında ne kadar etkili olduğu konusunda hem fikirdi. Ayrıca ünlü koç, Riot Games’in bir çok yayınına çıkarak yorumculuk yapmış ve oyun bilgisini bir şekilde kanıtlamıştı. Metayı oldukça iyi bir şekilde takip eden koç, genç olmasına rağmen doğru mentaliteyi oyuncularına yansıtarak onları kolaylıkla motive edebiliyor. Blurred Limes ve Arvindir’in de yardımları ile Splyce, LCS’e yükselen diğer takımlar gibi büyük sıkıntılar çekmeyecektir. Yine de takımın performansı merak konusu.

Şu an için takımın kadrosu şöyle:

  • Wunderwear
  • Trashy
  • Sencux
  • Kobbe
  • Nisbeth
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir