League of Legends

Splyce, takım koçu YamatoCannon ile yollarını ayırdı

Twitter üzerinden takımla ilgili değişiklikleri takipçileriyle paylaşan Splyce yönetimi, Jakob “YamatoCannon” Mebdi’nin önümüzdeki sezon takımın başında olmayacağını açıkladı.

G2 Esport ile Unicorns of Love’ın normal sezon ve playoff’ları domine ettiği EU LCS’te geri kalan takımlarda birçok değişiklik olacağına kesin gözüyle bakılıyordu. Bu konuda ilk adımı atan ekip Splyce oldu ve YamatoCannon’ın görevine son verildi. Genç koçun oyun stilinin artık işe yaramadığını ve takım ismini daha iyi yerlere getirmek için bu hamleyi yapmak zorunda olduklarını belirten Spylce yönetimi, YamatoCannon’dan boşalan koltuğa kimi getirileceklerini ise şimdilik açıklamadı. Bilindiği üzere EU LCS 2017 Bahar Mevsimi’ni B grubunda üçüncü sırada bitiren ve playoff’larda Misfits’e yenilen Spylce, yarı finale çıkmayı başaramamıştı. Bu durumun sorumlusu olarak görülen YamatoCannon, video ile yapılan açıklama sonrası takımdan gönderilmiş oldu.

Sahnede dolaşan söylentilere göre YamatoCannon’ın Fnatic’e gitmesi oldukça muhtemel. Zira takım koçu ile yollarını ayıran Fnatic’te bu pozisyonda şu an geçici olarak bir takım yöneticisi bulunuyor. Her ne kadar agresif ve izlemesi eğlenceli oyun tarzıyla YamatoCannon seyirciler tarafından sevilse de, koçun Fnatic gibi dünyaca ünlü bir kulübün başına geçecek potansiyelde olmadığını düşünenler de mevcut.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir