League of Legends

Ssumday ve Chaser, Dignitas’a transfer oldu

flickr.com/lolesports

Philadelphia 76ers’ın satın aldığı Apex/Dignitas, Smeb’in transferi ile KT’den ayrılan Ssumday ve Longzhu Gaming’in başarılı ormancısı Chaser‘ı transfer etti. ESPN’in haberine göre takım, nişancı pozisyonu dışında 2017 için hazır. 

NA LCS 2017 sezonu için bomba, ligin yeni ekiplerinden Dignitas’tan geldi. Geçtiğimiz yıl NA CS’de oynayan ve 2016 Yaz Mevsimi’nde NA LCS’e yükselen Apex, lige iyi başlamasına rağmen sezonu alt sıralarda bitirmişti. Kuzey Amerika’daki en büyük yatırım da Apex/Dignitas takımına geldi. NBA oyuncularının ve takımlarının uzun bir süredir League of Legends’a olan ilgisi ve yatırımları biliniyordu. Şu ana kadarki en ciddi yatırım ise Philadelphia 76ers’tan geldi. Apex’in LCS’teki yerini satın alan takım, Dignitas ismini de satın alarak ligde hali hazırda oluşturulmuş ve bilinen bir marka ile mücadele etmeyi tercih etti. Team Liquid gibi takımların aksine yabancı oyunculara para dökmekten çekinmeyen organizasyonun ilk transferleri ise göz kamaştıran cinsten.

LCK’nin en iyi üst koridorlarından birisi olarak gösterilen Ssumday, uzun bir zamandır KT organizasyonunda forma giyiyordu. ROX’un dağılmasından sonra Smeb’in KT’ye transferi oyuncunun kariyerini doğrudan etkilerken, hemen hemen tüm League of Legends hayranları Ssumday’in SKT’ye gitmesini bekliyordu. SKT de herkesi şaşırtıp Huni’yi transfer ederken, Ssumday’in en azından LCK’de bir takıma transfer olacağı konuşuluyordu. Bunun yerine Dignitas’ı tercih eden oyuncunun şu anda oldukça formda olduğunu, dünyadaki ilk beş üst koridor oyuncusundan biri olduğunu belirtelim. Bununla beraber Chaser’ın transferi de Ssumday transferi kadar büyük. Longzhu Gaming’de başarılı bir sezon geçiren oyuncu, EU LCS’ten Misfits ile görüşmesine rağmen son kararını Dignitas’ta kıldı.

Dignitas’ın son kadrosu hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat orta koridor oyuncusu Keane ve destek oyuncusu Xpecial’ın takımda kalması bekleniyor. Bunun dışında, NA LCS’in üst koridor oyuncuları bakımından inanılmaz rekabetçi bir ortama evrildiğini belirtmeden geçmeyelim. Ssumday, Looper, Impact ve Flame’in NA LCS’te birbirleri ile mücadele edecek oluşu, tüm LoL seyircilerini heyecanlandırıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir