League of Legends

StarLadder iLeague’de Beşiktaş.OyunHizmetleri şampiyon oldu

Ukrayna’da düzenlenen StarLadder iLeague’e davet edilen Beşiktaş.OyunHizmetleri turnuvayı şampiyon tamamladı.

Şampiyonluk Ligi takımlarımız uluslararası arenada bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Son olarak MSI 2016’da çok iyi bir performans ortaya koyan Supermassive bizlere çok güzel anlar yaşatmıştı. KMF 2016’yı ikinci tamamlayan Beşiktaş ekibi bu yıl Ukrayna’da ilki düzenlenen StarLadder iLeague’e davet edilmişti. Turnuva çok geniş çaplı olmasa da, takımların kendisini uluslararası bir arenada test etmesi için bir hayli büyük öneme sahipti.

iLeague’e davet edilen takımlar arasında Beşiktaş dışında Japonya’dan Rampage, Bağımsız Devletler Ligi’nden Vega Squadron ve Team Empire yer aldı. Dört takımın mücadele ettiği turnuva direkt olarak üç maçlık yarı final serisinden başladı. Temsilcimiz Beşiktaş, Vega Squadron ile eşleşirken Rampage de Team Empire ile eşleşti. Yarı finalin ilk ayağında Beşiktaş.OHM Bağımsız Devletler Ligi temsilcisi Vega Squadron karşısında çok başarılı bir performans ortaya koydu. Takım oyununu iyi oynayan BJK rakibini 2-0 ile saf dışı bıraktı ve finale yükseldi. Temsilcimizin finaldeki rakibi ise Team Empire’ı eleyen Japonya takımı Rampage oldu.

Beş maç üzerinden oynanan final serisinde temsilcimiz performansına kaldığı yerden devam etti. Seçim ve yasaklama ekranından seri boyunca çok iyi şekilde ayrılan BJK bu başarısını vadiye de yansıttı. Takımlar arasındaki bariz kalite farkı da seri boyunca etkisini gösterdi. Potansiyelini çok iyi kullanan takımımız yine güzel bir oyunla rakibini 3-0 ile geçerek turnuvayı namağlup şampiyon tamamladı.

StarLadder iLeage’in 70.050 kişi kapasiteye sahip NSC Olimpiyskiy stadında oynanması da turnuvanın en çok akıllarda yer eden olayı oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir