League of Legends

Steelback’e Gambit yolu gözüktü

Bu gece başlayacak olan Mid-Season Invitational Turnuvası’nda Avrupa’nın bir numarası Fnatic’te oynayacağı son maçlara çıkacak olan Pierre “Steelback” Medjaldi için geçtiğimiz bir hafta oldukça stresliydi. Mayıs ayının ilk günlerinde, MSI Turnuvası’ndan sonra eski takımına geri döneceği kesinleşen efsane nişancı Rekkles’ın haberiyle birlikte Steelback için de yeni takım arayışları başlamıştı. Turnuvaya bir gün kala ise Pierre için Gambit Gaming yolu gözüktü.

Yaz sezonu başlamadan bünyesine yeni oyuncular katmak isteyen Gambit Gaming, alt koridor için Mohammed Karim “Jebus” Tohki ve Edward “Edward” Abgaryan’ın ardından Ad Carry rolü için de Steelback’e de bir deneme süreci teklif etti. Daha önce bu iki oyuncunun Gambit Gaming formasıyla maçlara çıkma şansı oldukça yüksekken, Steelback’in boşa düşmesi planları değiştirdi.

Pierre “Steelback” Medjaldi, geçtiğimiz sezonun başında Rekkles’ın dışında ünlü xPeke de dâhil olmak üzere dört oyuncusuna veda ederek büyük bir rotasyon geçiren Fnatic’e katılan isimlerden biriydi. Bu değişimlerin ardından herkesin afallamasını beklediği ancak beklenenlerin çok üzerinde bir performans sergileyen Fnatic, normal sezonu SK Gaming’in ardından ikinci olarak tamamladı ve EU LCS’de de Unicorns of Love ile oynadığı finali kazanarak şampiyonluğa kavuştu.

Medjaldi ise sezon süresince Fnatic’in en çok eleştiri alan ismi oldu. Hem takımındaki oyuncular, hem de LCS’deki diğer Ad Carry’lere nazaran çok daha az hasar vermeyi başarabilen Steelback, yüksek KDA ve GPM ortalamasıyla arayı kapatmaya çalışmıştı. Daha ilk sezonunda takımının bölgesel şampiyon olmasına da önemli katkıda bulunan Steelback’in Gambit için gayet makul bir Ad Carry seçimi olacağını söyleyebiliriz. Artık sadece oyuncunun MSI’dan sonra Amerika’dan Avrupa’ya dönmesi ve Gambit için deneme sürecine girmesi kalıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir