League of Legends

SuperMassive bugün kader maçına çıkıyor

flickr.com/lolesports

Brezilya’da düzenlenen MSI 2017 turnuvasında ülkemizi temsil eden SuperMassive, bugün saat 21:00’de tamam ya da devam maçına çıkıyor. Temsilcimiz, Gigabyte Marines ile turnuvanın grup aşamasına kalmak için beş maçlık bir seri oynayacak.

MSI 2017’de Ön Eleme heyecanı bugün itibariyle bitiyor. İki grup halinde toplam sekiz takımın katıldığı aşamada A grubundan SuperMassive, B grubundan ise Gigabyte Marines çıkmayı başarmıştı. Marines ekibi Team SoloMid ile karşılaşmış ve büyük bir sürpriz yaparak seriyi 5. maça taşımayı başarmıştı. Birçok League of Legends otoritesi GAM’ın oldukça iyi bir performans sergilediği konusunda hem fikirdi. SuperMassive ise geçtiğimiz gün gruplara kalmak için Flash Wolves ile karşılaştı. Turnuvanın SK Telecom T1’dan sonra en güçlü ekibi olarak gösterilen FW, bize karşı neredeyse kusursuz bir oyun sergiledi ve temsilcimiz seriyi maç alamadan kaybetti.

Ortaya çıkan bu sonuçlar Türk League of Legends izleyicisini umutsuzluğa yöneltse de durumun göründüğünden de iyi olduğunu belirtmek gerekiyor. Flash Wolves karşısında oyununu yansıtamayan SUP’un GAM serisinde rakibini domine etmesini bekleyebiliriz. Erken oyunu yavaş oynamasına rağmen oyun ortası geldiğinde maçın seyrini değiştiren kararlar alan SuperMassive’in yapması gereken tek şey 20. dakikaya kadar rakibine çok fazla skor ya da kule vermemek. Zira Gigabyte Marines, Team SoloMid serisinde de gördüğümüz üzere kar topu olmaya çok müsait ve sürekli kavga arayan bir ekip.

Biz de 5Mid olarak bugün 21:00’de oynanacak seride temsilcimiz SuperMassive’e başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir