League of Legends

SuperMassive, Dire Wolves’u rahat geçti

flickr.com/lolesports

MSI 2017’nin ikinci maçında Okyanusya ekibi Dire Wolves ile karşılaşan temsilcimiz SuperMassive, rahat bir oyunla rakibini geçti ve grubundaki ikinci galibiyetini almayı başardı. Takımımızda Zeitnot ilk maçtaki güzel oyununu devam ettirirken, maçın MVP’si Naru’ydu.

Bu defa Ivern’ü yasaklayan fakat yine ilk rotasyonda Caitlyn-Elise-Karma üçlüsünü almayı başaran SUP’a karşın Dire Wolves ilginç bir şekilde orta koridora Azir seçimini gerçekleştirdi. Bu defa oyunun ilk dakikalarından itibaren avantajını eline alan SUP, oldukça sistematik bir makro oyun sergiledi. Ligimizi de domine etme nedenlerinden birisi olan alt koridoru kar topu yapma stratejisi bu maçta da kusursuz bir şekilde işledi. Caitlyn-Karma ikilisi ile Ezreal-Lulu’ya koridor baskısı uygulayan takımımız, alt koridoru aldıktan sonra üst koridora rotasyon yaptı ve Dire Wolves’un ayak uydurmamasını fırsat bilerek üst koridordan art arda ikinci kuleyi de aldı.

Oyun ortasında ise yine SUP’un başarılı makro oyununun örneklerini izledik. Orianna ile harika bir performans sergileyen Naru maçın yıldızı olurken, Zeitnot da Caitlyn ile daha güvenli ve iyi pozisyon olarak kompozisyonuna uygun bir şekilde oynadı. Dış kuleleri alan ve haritayı kontrol eden SUP, Baron’u aldıktan sonra ise gaza bastı ve orta koridoru kuşattı. Ekibimizin inhibitörü açması ise galibiyetin sinyaliydi. Burada çıkan savaşta DW oyuncularını yakalayan ve Baron güçlendirmesini kullanan temsilcimiz, 30 dakikanın altında mücadeleyi sonlandırdı ve grubunda ikinci galibiyetini aldı.

SuperMassive, günün son maçında Red Canids ile karşılaşacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir