League of Legends

SuperMassive güne rahat başladı

flickr.com/lolesports

MSI 2017 Ön Eleme aşamasında ikinci maçlarını oynayan SuperMassive, güne Dire Wolves galibiyeti ile başladı. Ekibimiz, bu galibiyet ile Dire Wolves’un ikinci tur hayallerini de suya düşürdü.

Temsilcimiz, Brezilya’da düzenlenen turnuvada herkesi etkilemeye devam ediyor. İlk gün oynadığı tüm maçları kazanan SUP, bugüne de galibiyet ile başladı. Dire Wolves’un erken oyunda bizi en çok zorlayan ekip olduğunu belirtmek gerekiyor. Yasaklama ekranında Caitlyn-Lulu ikilisini yine almayı başardık. Buna karşın DW ise bizim LeBlanc seçimimize Talon ile karşılık verdi. Oyunun erken dakikalarında DW’de Ivern’ün Vadi’yi fazlasıyla etkilediğini gördük. Talon’un erken iki skor alması Naru’nun koridor aşamasını zora soktu. Fakat DW, bu avantajı kar topuna çevirmek yerine Stomaged’in alt koridor baskısına karşılık vermeye çalıştı.

Aslında DW’nin bu farklı strateji ile hızımızı biraz kestiğini söyleyelim. Fakat DW, alt koridora fazlasıyla zaman ayırarak Naru’nun koridor baskısını tekrar geri kazanmasına fırsat verdi.  Alt koridordaki takım savaşında bir skor aldıktan sonra kuleyi yıkan ekibimiz, bu noktadan sonra oyun ortasında klasik rotasyonlarını uygulamaya koydu. Takımımızın ejder kontrolü de oldukça iyiydi. Baron etrafında Ivern’ü yakalayan Naru takım savaşını başlattı ve buradan 3 skor çıkardık. Baron güçlendirmesini aldıktan sonra DW’nin tüm kulelerini yıkan ve inhibitörlere gözünü diken SUP, sistematik bir şekilde üç inhibitörü de yıktı ve oyunu kitabına göre oynadı. Ekibimiz, bir kere üsse döndükten sonra da maçı bitirdi ve dördüncü zaferine ulaştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir