League of Legends

SuperMassive’in ikinci turdaki rakibi Flash Wolves oldu

flickr.com/lolesports

MSI 2017’de Ön Eleme aşamasını harika bir şekilde geçiren ve A grubunu birinci olarak bitiren temsilcimiz SuperMassive, gruplara kalmak için ikinci turda Flash Wolves ile karşılaşacak. Dün gece çekilen kura sonucunda B grubunda birinci olan Gigabyte Marines ise Team SoloMid ile eşleşti. SUP, FW ile olan mücadelesini 4 Mayıs günü saat 21:00’de oynayacak.

Geçtiğimiz hafta başlayan MSI 2017 heyecanı tüm hızı ile devam ediyor. Bu yıl değişen format ile birlikte WildCard bölgeleri olarak bildiğimiz takımlar da etkinliğe dahil edilmişti. SuperMassive de son dört günde tıpkı diğer bölge takımları gibi Ön Eleme aşamasında oynamış ve grubunu domine etmişti. Dire Wolves’un Red Canids’i yenmesi ile bir üst tura çıkmayı garantileyen takımımız, ikinci tur kurasında Flash Wolves ile eşleşti.

Sergilediği oyun ile diğer ekiplerden farkını Vadi’ye yansıtan SuperMassive’in Flash Wolves karşısında işi zor. Hem TSM, hem FW dişli rakipler olmasına rağmen turnuvaya katılan SK Telecom T1’den sonraki en güçlü ekip ile eşleşmemiz bu turdaki şansımızı azaltsa da temsilcimizin grup aşamasına kalmak için bir fırsatı daha bulunuyor. Flash Wolves’a yenildiği takdirde Gigabyte Marines-Team SoloMid eşleşmesinin kaybedeni ile beş maçlık bir seri oynayacak olan SUP, bu eşleşmeyi kazanırsa gruplarda mücadele edebilecek.

Flash Wolves’un geleneksel olarak uluslararası turnuvalarda harika işler çıkardığını belirtmek gerekiyor. Bölge olarak herkes tarafından küçümsenen fakat her turnuvada Koreli takımlar dışındaki en güçlü ekip olmayı başaran FW, Maple-Karsa ikilisi ile rakiplerini domine ederek kusursuz bir kar topuna dönüşebiliyor. Geçtiğimiz yılki zayıf nişancı rolünü Betty ile dolduran ve daha komplike bir takım haline gelen Flash Wolves, 2016 Worlds’te gruplardan çıkamayıp hayal kırıklığı ile turnuvaya veda etmesine rağmen başarılı bir Bahar Mevsimi geçirerek MSI’a geliyor. Temsilcimizin yukarıda da belirttiğimiz üzere şansı az olmasına rağmen Flash Wolves serisinden öğrenebileceği çok şey bulunuyor. SUP’un nasıl bir oyun ortaya koyacağını ise hep beraber izleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir