League of Legends

SuperMassive, MSI 2017’de ikinci tura kalmayı garantiledi

flickr.com/lolesports

Temsilcimiz SuperMassive, Dire Wolves’un Red Canids’i yenmesi ile A grubunu birinci bitirmeyi garantiledi ve MSI 2017’de ikinci tura kaldı. Dire Wolves, işimize fazlasıyla yaran bir şekilde turnuvanın en iyi performansını Red Canids karşısında sergiledi.

A grubunun kazananı, DW-RED maçı ile belirlendi. Temsilcimiz çıktığı beş maçı da kazanarak büyük bir başarı göstermesine rağmen gruptan çıkmak için Red Canids’i yenmek zorundaydı. RED oynadığı maçlarda sadece SUP’a kaybederken, bir üst tur hayallerini son maça saklamıştı. Elbette herkes RED’in DW’yi yeneceğini varsayıyordu. Fakat Okyanusya temsilcisi, harika bir oyun ortaya koyarak RED’i ters ayakta yakaladı ve maçı kazanmayı başardı.

DW-RED maçının kazananı ise rotasyonlar ve makro oyunlarla değil, sürekli gerçekleşen çatışmalar ile belirlendi. Oyunun başında korkunç hatalar yapan ve rakibine dört skor veren DW, Graves’in ormanda iyi kamp temizlemesi ve üst koridora iyi bir karşı baskın gerçekleştirmesi ile geri dönüşünü başlattı. RED’de LeBlanc skorları toplarken Graves-Fizz ikilisi ayrık ittirmeye çalışan Tockers’a odaklandı ve şampiyonu oyundan düşürdü.

RED’in tek umudu ise Fiora’ydı. DW, maç boyunca fazlaca hata yaptı ve RED’in geri dönüşüne engel oldu. Defans yapması gerekirken takımın Fiora’yı takip etmesi, RED’in harita baskısını uygulamasına neden oldu ve tüm inhibitör kulelerini aldı. Fakat RED oyuncuları tek başına birden çok kez yakalandı ve DW, grup halinde hareket ederek makro oyununu Vadi’ye yansıttı. RED’de nappon iki defa Baron çalsa da üçüncü Baron’u alan DW iki inhibitör açtı, ardından müthiş bir Ryze ultisi ile Kadim’e ışınlandı. Sonrasında çıkan takım savaşını kazanan DW, RED’i yenerek SuperMassive’in bir üst tura çıkmasını sağladı.

Takımımızın bir sonraki turdaki rakibi kura ile belirlenecek. MSI’da grup maçlarına kalmak için önce ya TSM ya da Flash Wolves ile oynayacak, bu seriyi kaybedersek B grubunun birincisi ile ana etkinliğe kalmak için mücadele edeceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir