League of Legends

SuperMassive, MSI 2017’ye galibiyet ile başladı

flickr.com/lolesports

MSI 2017’nin ilk gününde A grubundaki rakibi Rampage ile karşılaşan SuperMassive, turnuvaya galibiyet ile başladı. 

Seçim yasaklama ekranında kusursuz bir ilk rotasyonla Lulu-Caitlyn-Ivern üçlüsünü almayı başaran temsilcimiz, üst koridorda sürpriz yaparak Galio tercihinde bulundu. Rampage ise ormancısı Tussle’a Lee Sin, orta koridoru çaylak Ramune’ye ise Taliyah’ı aldı. Oyunun erken dakikaları SUP için oldukça kötü geçti. Üst koridorda Galio ile koridorunu kaybeden Fabfabulous, Tussle’ın da katkıları ile Rampage’a iki skor verdi. Oyunun 15. dakikasına girerken skor 0-5, altın farkı ise 2k’ydı. Savaş aramayan ve klasik SuperMassive tarzını MSI’da da Vadi’ye yansıtmayı başaran ekibimiz, harita görevlerine odaklandı ve erken oyundan sağ sağlim çıkmayı başardı.

Oyun ortasına girdiğimizde ise SUP’un kule odağının ne kadar işlevsel olduğunu gördük. Takımımız Ejder kontrolünü de çok iyi gerçekleştirirken, görevler etrafındaki baskıyı iyi bir şekilde oluşturdu. 20. dakikadan itibaren haritayı kontrol etmeye başlayan ve pozisyon dışı kalan Rampage oyuncularını bir bir öldüren SUP, avantajını rahat bir şekilde kar topuna çevirdi. Baron’u aldıktan sonra orta koridordan ilerleyen takım, maçı bitirerek turnuvadaki ilk galibiyetini aldı.

Tarz olarak farklı bir strateji sergilemeyen SUP, yine alt koridorunu kar topu yaptı ve tamamen “Zeitnot’u koru” kompozisyonu kurdu. Lulu ve Ivern’ün kalkanları bir tarafa, Galio’nun da Şövalyenin Adağı alması, Caitlyn’in adeta bir tank gibi hareket edebilmesini sağladı. Zeitgod da üzerine oynayan takımını yarı yolda bırakmadı ve harika bir maç çıkararak SUP’u taşıdı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir