League of Legends

SuperMassive’in MSI 2017 Grup Maçlarını ortalama 350 bin kişi izledi

flickr.com/lolesports

MSI 2017 heyecanı tüm hızı ile devam ediyor. Temsilcimiz SuperMassive, A grubunu sadece bir mağlubiyet alarak üst tura çıkma hakkı elde etmişti. Reddit botu LeagueViewersBot‘un rakamlarına göre ise SuperMassive’in her maçını ortalama 350 bin kişi izledi.

Bildiğiniz üzere bu yıl yapılan değişiklikler ile tüm WildCard takımları ana etkinliğe dahil edilmişti. Bu değişiklik sıradan League of Legends izleyicileri için çok fazla anlam ifade etmese de gelişmekte olan sunuculardaki izleyiciler için harika bir haber olarak görüldü. Dahası, WildCard takımlarının da MSI’a katılıyor oluşu sunucuların ve ekiplerin bilinirliğini de ciddi anlamda arttırıyor.

İzlenme rakamlarına baktığımızda ise yeni formatın ne kadar büyük bir etkisi olduğunu fark ediyoruz. IWCI dönemlerinde daha düşük olan bu rakamların MSI 2017’de 300 binin altına çok nadir düştüğünü söyleyebiliriz. Ekibimizin maçlarının izlenme rakamları şu şekilde:

  • SUP-RED: 326.053
  • RED-SUP: 407.118
  • SUP – RPG: 419.261
  • SUP-DW: 277.608
  • DW-SUP: 282.271
  • RPG-SUP: 413.130

SuperMassive, oynadığı oyun ile herkesin beğenisini toplamış ve DW’nin RED’i yenmesi ile son maça çıkmasına gerek kalmadan dahi bir üst tura yükselmeyi garantilemişti. Flash Wolves ile kritik bir maça çıkacak olan SUP, eğer bu seriyi kaybederse TSM-GAM serisinin kaybedeni ile bir kez daha karşılaşacak. Ekibimizin MSI 2017’de gruplara kalma şansının yüksek olduğunu da belirtelim. FW’yi yenmemiz mümkün gözükmese de TSM’in yeneceğini varsaydığımız GAM’ı rahat bir şekilde eleyebiliriz. Bu mücadelelerin çok daha fazla kişi tarafından izleneceği ise hemen hemen kesin.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir