League of Legends

SuperMassive, Tolerant’ı kadrosuna kattı

Geçtiğimiz mevsimin şampiyonu SuperMassive, Dumbledoge’dan boşalan destek pozisyonuna Barış “Tolerant” Çepnioğlu’nu transfer etti.

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde normal sezonu ilk sırada bitiren, ardından playoff’larda önce 1907 Fenerbahçe Espor’u, daha sonra da finalde Crew’u devirerek şampiyonluğa ulaşan SuperMassive, MSI 2017 Play-in aşamasına katılmaya hak kazanmıştı. Grubundan rahat bir şekilde lider çıkan temsilcimiz, Flash Wolves ile eşleşmiş, güçlü rakibi karşısında pek varlık gösterememişti. Ardından kaybeden takımlar arasındaki seride, daha sonra MSI’da adından sıkça söz ettirmeyi de başaran Gigabyte Marines’e boyun eğen SUP, turnuvanın grup aşamasında yer almayı başaramamıştı. Tüm bunların ardından League of Legends Türkiye sahnesi Dumbledoge’un takımdan ayrıldığını açıklamasıyla çalkalandı. Farklı tecrübeler yaşamak istediğini ve bu sebeple takımdan ayrıldığını açıklayan oyuncunun yerine kimin takıma dahil edileceği merak konusuydu.

Bugün ise SuperMassive’in yeni destek oyuncusu belli oldu. Buna göre sezonun yine en büyük şampiyonluk adaylarından SUP, 2017 Yaz Mevsimi için kadrosuna Barış “Tolerant” Çepnioğlu’nu katmayı uygun gördü. 17 yaşındaki Tolerant gelecek vadeden bir oyuncu olarak göze çarpıyor. Kariyerine Alman Tribunal Esports takımında başlayan gurbetçi oyuncu, daha sonra TŞL’ye yükselme maçında TT ile karşılaşan Dark Passage tarafından kadroya dahil edilmişti. Geçtiğimiz sezon tamamı Türk oyunculardan oluşan bir kadro ile ligi tamamlayan SuperMassive, 2017 Yaz Mevsimi’nde de aynı şekilde mücadele edecek. Tamamı aynı ana dili konuşan oyunculardan oluşan bir ekibin daha yüksek bir sinerjiye sahip olduğu aşikar. SUP da oluşturulan bu ortamı yabancı bir oyuncuyla bozmak yerine yine bir Türk oyuncuyu kadrosuna katarak mantıklı bir hamle yapmış oldu. Genç oyuncunun takıma nasıl katkı sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir