League of Legends

SuperMassive’in yeni koçu Lethillion oldu

flickr.com/lolespor

2017 Kış Mevsimi Şampiyonu SuperMassive eSports, eski koç Exorant ile yollarını ayırmasının ardından bu pozisyona daha önce takımda menajerlik görevini üstlenen Lethillion’ı getirdi. Ekibin tüm kadroyu Türk yapmak istediği, bundan ötürü böyle bir karar aldığı tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz mevsimi domine eden SuperMassive, önce 1907 Fenerbahçe Espor’u elemiş, ardından ise Kış Mevsimi Finali’nde Oyunfor.Crew’u 3-1 yenerek şampiyon olmuştu. Buradan kısa bir süre sonra Brezilya’da düzenlenen MSI 2017 turnuvasına katılan ekip, grup aşamasında da güzel oyunu sürdürmüş ve sadece bir mağlubiyet alarak üst tura yükselmişti. Flash Wolves ile karşılaşan SUP, rakibine 3-0 elenmiş ve son olarak şansını Gigabyte Marines karşısında denemişti. Bu seriyi de herkesin favori göstermesine rağmen kaybeden SuperMassive’te oyuncular kadar koç da büyük bir eleştiri almıştı.

Takımın elbette mevsim performansında koçun da büyük bir önemi bulunuyor. Makro oyun odaklı bir tarz benimsenmesinin ekibin uluslararası sahnede başarı şansını arttıracağına inanılıyordu fakat Exorant ile bu yakalanamadı. Takımın menajeri Lethillion ise bu pozisyonu dolduracak Türk koç olacak. Türkiye’deki League of Legends sahnesinin en eski ve tanınan isimlerinden birisi olan Lethillion, Beşiktaş eSpor’da da koçluk yapmış ve takımla IWCI şampiyonu olup MSI 2015’e katılmıştı.

Lethillion’un uzun zamandır koçluk yapmamış oluşu, son olarak gösterdiği performans gibi etmenler takımı olumsuz yönde etkileyebilir. Fakat ekibin çok büyük bir avantajı bulunuyor o da tüm kadronun Türk olması. İletişimin çok önemli olduğu League of Legends’ta SUP’un bunu lehine kullanıp yine ligi domine ettiğini izleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir