League of Legends

Svenskeren ve Hauntzer’ın sözleşmeleri uzatıldı

Team SoloMid’in başarılı oyuncuları Svenskeren ve Hauntzer, takım ile olan sözleşmelerini 2017 yılının sonuna kadar uzattı. Reginald bu haberi Twitter üzerinden paylaşırken, Biofrost ve Bjergsen’in sözleşmeleri ise daha önce 2018’e kadar uzatılmıştı.

2016 yılında NA LCS’i büyük bir başarı ile tamamlayan Team SoloMid, orman ve üst koridor oyuncuları ile sözleşmelerini uzattı. Takım S6 başında Bjergsen dışında tüm oyuncuları ile yollarını ayırmış ve bu oyuncu etrafına bir takım kurmuştu. Doublelift transferi ile herkesi şaşırtan organizasyon, sonrasında Bjergsen ile Copenhagen Wolves takımında da beraber oynayan Svenskeren, Hauntzer ve geçtiğimiz aylarda emekliye ayrıldığını açıklayan Yellowstar’ı transfer etmişti. Bahar Mevsimi’nde ligde dilediği sonuçları almamasına rağmen mevsim finaline yükselmeyi başaran takım CLG’ye şampiyonluğu kaptırmıştı. 2016 Yaz Mevsimi ise TSM’in en iyi geçirdiği mevsim oldu. Ligin formatının değişmesi ile sadece Phoenix1’a seri kaybeden takım, Final’de C9’u da 3-1 geçmiş ve şampiyon olmuştu. Worlds 2016 hayal kırıklığı ile geçse de, TSM’in önümüzdeki mevsim de ligin favori adaylarından birisi olacağına şüphe yok.

Takım içi koordinenin çok fazla ön planda olduğu ve proaktif bir oyun tarzının benimsendiği TSM’de Svenskeren ve Hauntzer oyun planlarında büyük rol oynuyor. Zira “oyun” yapan oyuncu Svenskeren olurken, Hauntzer rakip takımın baskısını absorbe ederek takım arkadaşlarına daha fazla alan sağlıyor.

2017 sezonu için hala nişancı arayan takım IEM Oakland turnuvasında WildTurtle’ı deneyecek. Takım memnun kalırsa Turtle’ın evine geri döndüğünü görebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir