League of Legends

Svenskeren Team SoloMid’e transfer oluyor

Yeniden yapılanmaya giden Team SoloMid’te kadro artık üst koridor oyuncusu dışında şekillendi. Dünya Şampiyonası bittikten sonra SK Gaming ile kontratı sona eren Svenskeren, Team SoloMid’e transfer oluyor. Avrupa’daki en iyi ormancılar arasında gösterilen Sven’in TSM’e gitmesi ise olaylı bir şekilde gerçekleşti.

H2K ve TSM, yıldız ormancı için devredeydi. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan belgeler, iki takımın oyuncu için oldukça mücadele ettiklerini kanıtlar nitelikteydi. H2K’nin iddiasına göre takım, oyuncu ve ailesi ile anlaşmış, hatta bir belge bile imzalamıştı. Yine H2K’nin iddiasına göre anlaşma sağlandıktan sonra TSM araya girip Sven’e teklif götürerek Riot Games’in koyduğu kuralları çiğnemişti. TSM’in açıklamasına göre Svenskeren’in imzaladığı herhangi bir resmi belge bulunmamakta ve sadece sözlü bir anlaşma sağlandı. İki takımın da sahipleri Reddit üzerinden yaptıkları açıklamalar ile birbirlerini hararetli bir şekilde karaladı. TSM’in oyuncusunu çaldığını iddia eden H2K’nin Sven ile herhangi bir yazılı belge imzalayıp imzalamadığı ise belirsizliğini korumakta.

Tüm bu drama devam ederken, Svenskeren’in Amerika’da Team SoloMid’in evinde olduğu söylentileri yayıldı. Reddit dedektifleri, Dyrus’un yayınında Bjergsen’in Svenskeren ile Danca konuştuğunu iddia ederken, takımdan ya da oyuncudan resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Dünya Şampiyonası’ndaki kötü performansından sonra Bjergsen dışında tüm oyuncuları ile yollarını ayıran TSM, oyuncunun etrafına bir takım kurmayı amaçlamıştı. CLG’den Doublelift’i kadrosuna katan takım, destek oyuncusu olarak da H2K takımından Kasing’i transfer etmişti. Doublelift transferi resmi olarak açıklansa da Kasing transferi hakkında takım tarafından bir yorum getirilmemişti. Orman rolüne Svenskeren’in transfer edileceği var sayılınca, kağıt üzerinde sezon öncesi Team SoloMid’in oldukça iyi bir takım olduğunu söyleyebiliriz. Sven ve Kasing’in shotcalling konusunda oldukça iyi olduğu göz önüne alındığında da, takımın tek ihtiyacı olan şey birbirlerine alışması olarak gözüküyor. Şu ana kadarki kadronun tüm oyuncularının rollerinde büyük yetenekler olduğunu da belirtelim. Takımın üst koridora kimi transfer edeceği hala belirsizliğini korurken en yakın adayın Hauntzer olduğu söyleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir