League of Legends

Taliyah, dengelemelerden sonra ormanda oynanmaya başlandı

8.11 yamasındaki güncellemenin ardından adeta orta koridor şampiyonu olmaktan çıkan Taliyah, son zamanlarda ormancı olarak karşılaşmalarda kendisine yer buluyor. 

Eşsiz ultisiyle orta koridorun en tehlikeli şampiyonlarından olan Taliyah, 8.11 yamasıyla orta koridor için fazla güçsüzleşmişti. Şampiyonun alan hasarının kaldırılması minyon temizleme mekaniklerini ortadan kaldırırken diğer yetenekleri güçlendirilmişti. Bu, farklı olasılıkları da uygulanabilir kıldı. Bu olasılıklardan birisi ormancı Taliyah’tı. Son zamanlarda yüksek elo karşılaşmalarında sıklıkla rastladığımız ormancı Taliyah’ın kendine has özellikleri bulunuyor.

Q yeteneğinin alan hasarı kaldırılsa da yama ile orman kamplarına tam hasar uygulayabilen şampiyonun W ve E yeteneği de kamp temizleme açısından şampiyona büyük bir avantaj sağlıyor. Seviye 2 baskınlarının kaçınılmaz olduğu metada Taliyah da hızlıca mavi güçlendirmesini alıp orta koridor ya da üst koridora gidiyor. Yampiri Yengeç’in etrafında dönen erken oyunda da 2v2 çatışmalarda yüksek hasar çıkaran şampiyon, tek bir değişiklikle adeta kullanışlı bir ormancıya dönmüş durumda.

Profesyonel League of Legends oyuncuları da Taliyah’ın ormancıya dönüşmesini olumlu karşılıyor. Hızlı bir şekilde ilk 3 dakikada kamp temizleyebilen şampiyonun en büyük problemlerinden birisi oyun sonundaki işlevsizliği. Özellikle AD hasar çıkaran ormancılara karşı oyunun 25. dakikasından sonra düşmeye başlayan şampiyonu kısa bir süre sonra başlayacak resmi liglerde görme ihtimalimiz de yüksek. Buna rağmen neredeyse birkaç aydır “sezon öncesi yaması” oynuyormuş gibi hissetmemize sebep olan metanın kısa bir süre sonra değişmeyeceği garantisi bulunmuyor. Geliştirici bloğunda açıklama yapan Meddler sezon sonuna kadar yamaların çok büyük güncellemeler içermediğini söylese de, bu kadar yüksek seçilme oranına sahipken şampiyonun dengelenmeyeceğini düşünmemek mümkün değil.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir