League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıSuikastçı

Talon

Talon, meydanların en amansız suikastçı ve savaşçı şampiyonlarındandır. Üst koridorda ya da şaşırtmalı ve ani hasar vermeli durumlarda iyi iş çıkarabilir. Ormancı olarak da, alana atabildiği bıçaklı yetenekleri ve ağır ani hasarları sebebiyle tercih konusudur. Ayrıca Assassins’ Creed seviyorsanız, Talon’a bayılacaksınız.

Talon

‘Bıçağın Gölgesi’

Talon’un ilk anıları, Noxus’un yeraltı geçitlerinin karanlığı ve bir bıçağın güven veren çeliği. Ne aile hatırlıyor, ne sıcaklık, ne iyilik. Onların yerine sadece çalıntı altının şıngırtısını ve sırtını duvara vermenin güvenliğini dost edinmiş. Sırf keskin zekâsı ve hırsızlık hünerleriyle hayatta kalabilmiş olan Talon, Noxus’un karanlık yeraltı dünyasında dişiyle tırnağıyla kazarak yaşadı. Kesici silahlar kullanmadaki ustalığı onu hemen bir tehdit haline getirdi ve Noxus hırsız loncaları ona kiralık katiller gönderdi. İki seçenek sunuluyordu: Ya onlara katılacaktı, ya ölecekti. Cevap olarak peşine takılanların cesetlerini Noxus hendeğine attı.

Öldürme girişimleri gitgide daha tehlikeli olmaya başladı. Sonunda bir gün, saldırganlardan biri, güç bakımından Talon’un dengi çıktı ve onunla bıçak bıçağa geldi. Talon’un silahı elinden gitti. Celladının kılıcına şaşkınlıkla bakarken, katil kendisini tanıttı: General Du Couteau. General, Talon’a ya elinde ölme ya da Noxus Üst Komutası’nın ajanı olarak yaşama seçeneklerini sundu. Talon yaşamı seçti; ama bir şartla: sadece yenemeyeceği birinden gelen emirlere saygı duyabileceği için, yalnızca Du Couteau’ya hizmet edecekti. Talon, Du Couteau’nun emriyle onu buz gibi Freljord topraklarından Bandle Şehri’nin iç meclislerine kadar götüren gizli görevleri yaparak gölgelerde kaldı. General ortadan kaybolduğunda Talon özgürlüğünü geri almayı düşündü; ama yıllarca hizmetinde kaldıktan sonra Du Couteau’ya çok büyük saygı duymaya başlamıştı. Generalin yerini bulmayı kafasına taktı. Talon’un şüpheleri onu, Savaş Enstitüsü’nün kapısına getirdi. Burada, Du Couteau’nun kaybolmasından sorumlu olanları bulmak için League of Legends’a (Efsaneler Ligi) katıldı.

”Valoran’daki en ölümcül üç bıçak ustası da Du Couteau ailesine bağlıdır: babam, ben ve Talon. Cesaretiniz varsa bize meydan okuyun.” der Katarina Du Couteau.

Yetenekler

Merhamet
Merhamet

Talon yavaşlamış, sersemlemiş, hareket edemeyen ya da bastırılmış her hedefe normal saldırılarıyla %10 fazla hasar verir.

Noxus Diplomasisi

Noxus Diplomasisi

 • Bedel: 40/45/50/55/60 Mana
 • Menzil: Kendin
 • Bekleme Süresi: 8/7/6/5/4

Talon’un bir sonraki normal saldırısı fazladan 30/60/90/120/150 (+30% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Hedefi bir şampiyonsa, kanamaya neden olur ve şampiyonun 6 saniye boyunca 10/20/30/40/50 (+120% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar alarak, bu süre boyunca görünür olmasını sağlar.

Biç Çek

Biç Çek

 • Bedel: 60/65/70/75/80 Mana
 • Menzil: 650
 • Bekleme Süresi: 10
 • Fiziksel Hasar: 30/55/80/105/130 (+60% ek Saldırı Gücü)

Talon’un savurup çektiği hançerler, rakipleri her biçtiğinde fiziksel hasar verir. Ayrıca, rakibin 2 saniyeliğine %20/25/30/35/40 yavaşlamasını sağlarlar.

Boğazkesen

b

 • Bedel: 35/40/45/50/55 Mana
 • Menzil: 700
 • Bekleme Süresi: 18/16/14/12/10

Talon bir anda hedefinin arkasında belirir ve onu kısa süreliğine yavaşlatır. Bu arada, o hedefe verdiği hasar da artar.

Talon hedefinin diğer tarafında belirir ve onu 0.25 saniyeliğine %99 yavaşlatır. Bu arada, hedefe verdiği hasar 3 saniyeliğine %3/6/9/12/15 artar.

Gölge Saldırısı

gs

 • Bedel: 80/90/100 Mana
 • Menzil: 650
 • Bekleme Süresi: 75/65/55
 • Fiziksel Hasar: 120/170/220 (+90% ek Saldırı Gücü)

Talon bıçaklarıyla bir çember oluşturur ve görünmez hale gelerek fazladan Hareket Hızı kazanır. Talon’un görünmezliği sona erdiğinde, bıçaklar onun bulunduğu yere çekilir. Bıçaklar her hareket ettiğinde, Gölge Saldırısı en az bir bıçağın isabet ettiği rakiplere fiziksel hasar verir.

Talon bıçaklardan oluşan bir çember yaratır ve 2.5 saniyeliğine görünmez olarak %40 Hareket Hızı kazanır. Talon’un görünmezlik hali sona erdiğinde bıçaklar bulunduğu yere döner. Bıçaklar her hareket ettiğinde, Gölge Saldırısı, bıçakların içinden geçtiği rakiplere fiziksel hasar verir.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı