League of Legends

Taric’e güncelleme geldi

Riot Games, bir süredir beklenen Taric güncellemesini bugün itibariyle oyuncularla paylaştı.

Riot Games’in uzun bir süre önce paylaştığı şampiyon güncelleme takviminde bulunan şampiyonlardan biri de Taric’ti. League of Legends’da bugüne kadar Shen ve Poppy güncellemeleri oyundaki yerini alırken, en son gelen güncellenmesiyle birlikte paylaşılan liste tamamlanmış oldu. Şimdi şampiyonun yenilenmiş özelliklerinin detaylarına geçelim.

Pasif – Cüretkar: Taric’in kullandığı her yetenekten sonraki iki normal saldırısı güçlenir. Silahını daha hızlı savurduğu bu iki saldırı fazladan hasar verir ve yeteneklerinin bekleme sürelerini azaltır.

Q Yeteneği – Yıldız Işıltısı: Taric, yakındaki bütün takım arkadaşlarını ve kendisini biriktirdiği Yıldız Işıltısı yüklerine bağlı olarak iyileştirir. Taric zamanla en fazla üç tane olacak şekilde yük biriktirir.

W Yeteneği – Kristal Siper: Taric’in kullandığı bütün yetenekler, aynı anda bağlı olduğu takım arkadaşı üzerinden de gerçekleştirilir.
Pasif: Kristal Siper, Taric’e zırh kazandırır.
Aktif: Taric, bağ kurduğu bir takım arkadaşını hasara karşı korur. Kristal Siper, Taric yeteneği başka bir takım arkadaşı üzerinde kullanana veya Taric ile kalkan sağladığı arkadaşı fazla uzaklaşıp da bağ kopana kadar hedef takım arkadaşının üzerinde kalır.

E Yeteneği – Parıltı: Taric’in kısa bir beklemenin ardından hedef doğrultuya gönderdiği yıldız enerjisi, isabet ettiği bütün rakipleri sersemletir.

R Yeteneği – Kozmik Titreşim: Taric, yıldızları yardıma çağırır. Kısa bir beklemenin ardından, Taric ve yakınındaki bütün takım arkadaşları birkaç saniyeliğine hasardan etkilenmez hâle gelir.

Taric’in güncellenmiş olan yeni hali bu şekilde. Şampiyonun eskisine oranla daha güçlü ve işlevsel hale getirildiğini söyleyebiliriz. Taric, Q yeteneğinin vermiş olduğu maksimum üç yük ile beraber yüksek bir can iyileştirme oranına sahip durumda. Bu durum özellikle de alt koridorda şampiyonun yanındaki nişancılar adına çok önemli bir özellik. Taric’in W yeteneğinin vermiş olduğu kalkan da yine koridor safhasında etkisini çok fazla gösterecektir. Bunun dışında E yeteneğinin kullanımı eskisine göre biraz daha zorlaştırılmış, artık rakipleri sersemletmek için yetenek atışını tutturmak gerekecek. Son olarak Taric’in yeni ultisini güncellemedeki en iyi yenilik olarak kabul edebiliriz. Takım arkadaşlarını hasar almaz hale getiren yeni ulti yeteneği takım savaşlarında önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Güncellenen şampiyonu yakın zaman içerisinde destek seçimlerinde sıklıkla görme ihtimalimiz gayet yüksek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir