League of Legends

TBF 2016’da ilk finalist Dark Passage oldu

TBF’de yarı final elemesinde HWA Gaming’i eleyen Dark Passage adını büyük finale yazdıran taraf oldu.

TBF 2016 yarı final elemeleri bugün öğlen saatlerinde HWA Gaming ve Dark Passage arasındaki mücadele ile başladı. HWA Gaming birinci maçta çok güzel bir mücadelenin sonucunda galip gelip seride öne geçmeyi başardı. İyi bir oyunla diğer iki maçı kazanan Dark Passage durumu 2-1’e getirdi. Dördüncü maçta harika bir geri dönüşe imza atan HWA Gaming mücadeleyi kazanarak seriyi beşinci maça uzattı. Başa baş geçen ve büyük bir çekişmeye sahne olan son maçtan galip gelen DP böylece final biletini altı.

Serinin ilk maçında güzel bir oyunla galibiyetle ayrılan taraf HWA Gaming oldu. 38 dakika kadar süren karşılaşmada HWA ekibi oyunun kontrolünü erken aşamada eline almayı başardı. Oluşturduğu kompozisyonu çok iyi uygulayan takımda HolyPhoenix yaptığı Jhin seçimiyle maça damgasını vuran oyuncu oldu. 11-4-6’lık performansıyla öne çıkan yıldız nişancı alınan galibiyette önemli rol oynadı. 23-10 skor ve 10k toplam altın farkıyla karşılaşmayı kazanan HWA böylece seride öne geçti. Serinin ikinci mücadelesinde de genel olarak önde olan taraf HWA olsa da yaptığı hatalar sonucunda maçı Dark Passage’a kaptırdı. Elwind’in Fiora ile yaptığı ayrık ittirmeler sonucunda rakibini hata yapmaya iten DP bu hamlesinde başarıya ulaşarak önemli avantaj yakaladı. Nexus kulelerini kaybeden HWA Gaming baronu da çaldırınca 32. dakikada teslim olarak 16-9 önde olduğu maçtan yenilgi ile ayrıldı.

Üçüncü karşılaşmada mükemmel bir takım oyunu sergileyen Dark Passage 23 dakika gibi çok kısa bir sürede ezici bir üstünlükle maçı kazandı. DP’de ormancı Xerxe, Gragas ile erken oyunda yaptığı başarılı baskınlarla oyunun gidişatını belirleyen oyuncu oldu. 7-0-9 gibi kusursuz bir performans ile oynayan oyuncu galibiyeti getiren isim oldu. Rakibinin hızlı oyununa cevap veremeyen HWA Gaming stratejik açıdan çok zayıf kaldı. 17-3’lük sonuçla maçı bitiren Dark Passage böylece geriden gelerek seride öne geçti ve durumu 2-1 yaptı. Büyük bir çekişmeye sahne olan dördüncü maçta Dark Passage uzun bir süre oyunun hakimi olan taraf olsa da önde olduğu karşılaşmayı kaybetti. Maçı bitirecek son hamleyi bir türlü yapamayan Dark Passage sürenin uzamasıyla HWA Gaming’in maça ortak olmasını sağladı. Bireysel performansıyla ön plana çıkan isim ise yine Jhin performansıyla HolyPhoenix oldu. 42 dakikanın sonunda 18-15 kazanan HWA durumu 2-2’ye getirdi ve seriyi beşinci maça uzattı.

Final biletini alacak olan takımı belirleyen beşinci maç büyük bir rekabete sahne oldu. 42 dakika süren karşılaşmada bitimine kadar başa baş bir mücadele yaşandı. İki takım da zaman zaman önemli hatalar yapsa da cezayı kesebilen taraf olmadı. Caps’in Vladimir ve Xerxe’nin Hecarim ile skora olan katkıları DP adına kilit rol oynadı. HWA cephesinde ise HolyPhoenix’in başarılı performansı galibiyet için yeterli olmadı. 42. dakikada 18-18 skor ile tamamlanan maçtan galip gelen Dark Passage adını finale yazdırdı.

Finale çıkacak bir diğer takımı belirleyecek olan Team Aurora – SuperMassive serisi yarın saat 14:00’da oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir