League of Legends

TBF’de şampiyon Dark Passage

Bütün bir yıl boyunca merakla ve heyecanla beklediğimiz Türkiye Büyük Finali’nde şampiyon belli oldu.Ülker Sports Arena’da 10.000 seyirci karşısına çıkan Beşiktaş ve Dark Passage arasındaki mücadele nefes keserken, Türkiye profesyonel e-Spor sahnesi de en görkemli organizasyonunu gördü.

TBF sonucunda 2015 Dünya Şampiyonası biletini kapmak için, MSI Turnuvası’nda olduğu gibi yine İstanbul’da düzenlenecek Wildcard Turnuvası’na katılma hakkı kazanarak ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek takım Dark Passage oldu. Eşleşmenin detaylı analizinde belirttiğimiz gibi son dönemde formu ciddi şekilde gerileyen Beşiktaş, yarı finalde oynayamayan Nardeus’un dönmesine rağmen özellikle normal sezonun son döneminde formunun doruklarına ulaşan Dark Passage karşısında tutunamadı. Yine analizimize tahmin ettiğimiz 3-1’lik sonuç da çıkmış oldu.

Nispeten çekişmeli geçen ilk maçı alarak seride 1-0 üstünlüğü yakalayan Dark Passage, ikinci maçta adeta ders verir nitelikte bir performans ortaya koyarak rakibini sürekli mahkum oynamaya zorladı ve net bir oyun ile 2-0 öne geçti. Serinin üçüncü maçında ise bu sefer farklı bir Beşiktaş gördük. Takım büyük bir geri dönüş ile skoru 2-1’e getirmeyi başarmasına rağmen dördüncü maçta yine kendi oyununu oynayıp odaklanmış bir şekilde sahaya çıkan DP, sonucu 3-1’e getirerek Türkiye Büyük Finali’nde şampiyon oldu.

Serinin her maçı heyecan dolu ve çekişmeli geçerken, Dark Passage takımının Beşiktaş’a karşı her maç farklı bir strateji sergilemesi, takımın finale ne kadar hazırlandığının bir göstergesiydi. Dark Passage takımının yıldız orta koridor oyuncusu Naru’nun da bu seride ayrı bir performans gösterdiğini belirtmek gerekir. Bu performansıyla takımını sırtlayan oyuncu, final serisinin MVP’si seçildi.

5Mid ekibi olarak Dark Passage’ı kutluyor, Wildcard turnuvasında başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir