League of Legends

Team 8, LCS pozisyonunu sattı

Kuzey Amerika LCS 2016 sezonunda mücadele edecek olan Team 8, LCS pozisyonunu farklı bir organizasyona sattı. Daily Dot’un haberine takımın LCS’te sürekli olarak mücadele etmesine rağmen herhangi bir başarı elde edemeyişi, organizasyonun LCS pozisyonunu elinden çıkarmasında etkin rol oynadı.

Eylül 2014’te LCS’e yükselen ve o zamandan beridir mücadele eden takım, kadrosunda da bir çok değişiklik geçirdi. Öncelikle nişancılar Maplestreet ile yollarını ayıran takım, Slooshi’nin de gitmesinin ardından zor günler geçirmişti. Takımdaki eksiklikleri Nien ve Goldenglue ile tamamlayan organizasyon, Relegation Turnuvası’nda rakiplerini eleyerek 2016 Bahar Mevsimi’nde LCS’te mücadele etmeye hak kazanmıştı. Turnuva başlamadan önce takım ile son maçlarına çıkacağını açıklayan Calitrolz’ün üniversiteye dönmesi ile birlikte, orjinal takımdan geriye sadece Porpoisepops ve Dodo8 kaldı.

Takımın LCS pozisyonunu kimin aldığı henüz kesin değilken, organizasyonun neredeyse 0’dan takım kurması gerektiğini belirtelim. Goldenglue’nun akıbeti belli değilken, Nien’in ise takımda kalıp mücadele edeceği muallakta olan durumlardan. Öte yandan Relegation Turnuvası’nda oldukça iyi performans gösteren takım, “sadece” Relegation Turnuvaları’nda iyi performans göstermeleri nedeniyle League of Legends severler tarafından hafif bir alay konusu olmuş durumda.

Team 8’in de LCS’deki pozisyonunu satması ile birlikte, Kuzey Amerika LCS’te isim hakkını/pozisyonunu satan ya da satmaya hazır takım sayısı 3’e yükseldi. Daha önceden Team Dignitas ve Team Impulse da takımların satılacağı konusunda açıklama yapmıştı. Özellikle de uzun zamandır Kuzey Amerika LCS’de bulunan Dignitas’ın satılacağı bilgisi, hayranlarını oldukça fazla üzmüştü.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir