League of Legends

Team Aurora, 1907 Fenerbahçe’ye karşı galip geldi

Ligin orta sıralarından ve gösterdikleri kötü performanstan kurtulmaya çalışan iki ekibin mücadelesinde gülen taraf Team Aurora oldu.

Günün son maçında yeniden yükselişe geçmek isteyen 1907 Fenerbahçe ile, gözünü üst sıralardan ayırmak istemeyen Team Aurora karşılaştı. İki taraf da seçim yasaklama ekranında sürpriz aramadı ve meta seçimlerine yöneldi. 1907 Fenerbahçe Cho’Gath, Jarvan IV, Ryze, Caitlyn, Zilean kompozisyonuna yöneldi. Team Aurora ise Camille, Galio kombosunu merkeze aldığı kadrosunu Jax, Tristana ve Alistar ile tamamladı.

Karşılaşma Team Aurora önderliğinde yüksek tempo ile başladı. Wisdom’ın ellerinde Jax’i iyi kullanmayı başaran ekip Naru’nun da güzel oyunuyla oyuna avantajlı başladı. Orta koridorda alınan ilk kanın ardından gözler üst koridora çevrildi. Oyunun başlarında Camille-Cho’Gath eşleşmesinden bekleneceği üzere Panky önde olan taraftı. Ancak 10. dakika civarında Naru ve Wisdom’ın üst koridora yaptığı baskın ibrenin Aurora’ya dönmesinde büyük rol oynadı. Verilen üç skorun ardından Chaser’ın aldığı iki skor 1907 Fenerbahçe için teselli ikramiyesi tadında olsa da, erken oyunda istediğini yapan taraf Team Aurora’ydı. 15. dakikaya gelindiğinde iki farklı pozisyonda skorları toplamaya devam eden ekip, bu dakikayı ilk kule kanı ve 6-2’lik skor üstünlüğü ile geçti.

Orta oyunda ise Team Aurora dominasyonu artarak devam etti. Takım savaşı odaklı kompozisyonları sayesinde hem koridorlardaki hem de Alev Ejderi etrafındaki takım savaşlarını ezici bir üstünlükle kazanan Aurora, Panky’nin yaptığı ayrık ittirme ile de 20. dakika itibariyle üst koridor inhibitörünü açmayı başardı. Bundan sonraki 19 dakika Team Aurora’nın kaçıp 1907 Fenerbahçe’nin kovalamasıyla geçse de, yarışın galibi rotasyonu ve takım savaşlarını daha iyi oynayan, ardından ikinci Baron güçlendirmesini alan Team Aurora oldu. Team Aurora bu sonuçla galibiyet sayısını 6’ya çıkararak üst gruba bir adım daha yaklaştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir