League of Legends

Team AURORA, Dark Passage karşısında galibiyete uzanan taraf oldu

Uzun bir süredir galibiyet yüzü görmeyen Team AURORA, 2018 Kış Mevsimi 3. hafta 2. gününde karşı karşıya geldiği Dark Passage’ı 25 dakikada yenmeyi başardı. 

Dark Passage ve Team AURORA karşısındaki maça iki takım da iyi bir seçim yasaklama ekranı geçirerek başladı. Dark Passage kitle kontrolü yüksek bir kompozisyon seçerken AURORA ise uzun bir süredir profesyonel sahnede görmediğimiz Taliyah tercihinde bulundu. Oyunun ilk baskını Kakao’dan alt koridora geldi.  İyi bir şekilde ilk kanı döken oyuncu, bundan sonra 15 dakika boyunca hiçbir koridorda etki gösteremedi. AUR 11. dakikada üst koridora üç kişi ile baskına gitti ve ilk kule kanını da buradan döktü. AUR’un haritayı erken dakikalarda iyi totemlemesi, Jax’ın koridorlara baskın yapmasına engel oldu.

Maçın kırılma anı orta koridordaki takım savaşıydı. Buradan iki skor çıkaran AUR, hemen Baron’a başladı ve daha 20. dakikada güçlendirmeyi almayı başardı. Bunu iyi bir şekilde kullanan ekip, 23. dakikada hem orta koridorda hem de üst koridorda inhibitör açmayı başardı. 25. dakikada alt koridor inhibitörünü kuşatan AUR, DP’nin başlattığı savaştan 4 skor aldı ve buradan ilerleyerek karşılaşmayı da tamamladı.

AUR’un bu galibiyetinde takımın alt koridorunun büyük bir önemi vardı. Farfetch Janna ile maçın adamı olurken Rain de yeni desteğiyle çok daha etkili ve iyi bir oyun sergiledi. Ayrıca Naru’nun Taliyah tercihi de takım savaşlarında AUR’un elini güçlendirdi. DP de iyi bir kompozisyon kurmasına rağmen alt koridoru kaybetmesinden ötürü büyük bir dezavantajla oynadı. Orta koridordaki takım savaşında kırılgan Jax’ın önde yakalanması ise Baron’u, dolayısıyla da maçı kaybetmesine neden oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir