League of Legends

Team AURORA, Dark Passage’ı beş maç sonunda geçerek Yarı Final’e yükseldi

TBF 2017 yolundaki son Çeyrek Final eşleşmesi olan Team AURORA-Dark Passage serisinin kazananı 3-2 ile AURORA oldu ve Yarı Final’e yükseldi. Eşleşmeler önümüzdeki hafta Cumartesi ve Pazar günü oynanacak.

Ligi üçüncü ve altıncı bitiren takımların mücadelesi uzun zamandır izlediğimiz en keyifli serilerden birisi oldu. Maçtan önce herkes AURORA’yı büyük favori olarak gösterirken takımın 3-0 kazanacağını düşünenlerin sayısı çoğunluktaydı. Fakat geçtiğimiz mevsimki hayal kırıklığını bu Yaz Mevsimi’ne de taşıyan Dark Passage’ın AUR’a kolay kolay Yarı Final’i bırakmayacağını izledik.

Serinin ilk maçı aslında lig aşamasının son haftasındaki AUR-DP serisinin bir özeti gibiydi. Adeta rakibine nefes aldırmayan AUR, 23. dakikada karşılaşmayı kazanarak rakibine gözdağı verdi. İkinci maçta ise AUR’un rakibini ciddiye almadığını söylememiz mümkün. Nişancı rolüne Draven, orta koridora Quinn alan ekip, aslında bir nevi bu seçimlerinin bedelini karşılaşmayı kaybederek ödedi. Orta koridorda Ninja, Lucian oyunu ile yıldızlaşırken AUR’un disiplinsiz oynayarak karşılaşmayı kaybettiğini gördük.

Aslında üçüncü karşılaşmanın ardından AUR’un dördüncü maçta seriyi bitireceği görüşü yine hakimdi. Panky’nin Rumble ve Godbro Sama’nın harika Jayce oyunu AUR’a ciddi bir özgüven kazandırdı. Dördüncü maçta ise DP’den bir resital izledik. Üst koridora AP Kennen alan ekip, alt koridordan karşılaşmayı kartopu yaptı ve harika takım savaşları çıkardı. Özellikle Kennen ile mükemmel flank pozisyonlar yakalayan Marshall, maçın yıldızlarındandı.

Elbette Silver Scrapes dinlemek herkesi heyecanlandırdı. Kader maçı olan beşinci maçın hakimiyetinin sürekli olarak el değiştirdiğini gördük. İki takım da fırlatma konusunda birbirine altın tepside maçı sunsa da, AURORA’nın güvenli ve sakin bir şekilde oyunu soğutması, geri dönüşlerinin en büyük sebebiydi. Profesyonel bir karşılaşmada arayacağınız her şeyin olduğu maçta DP orta koridor inhibitörü dahi aldı, hatta Varus ile Baron bile çaldı. Fakat AUR, bir arada oynayarak ve çok doğru takım savaşı çıkararak Yarı Final’e yükselen taraf oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir