League of Legends

Team AURORA ile BAUSuperMassive birer puana razı oldu

Türkiye Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin üçüncü hafta açılış maçında Team AURORA ile BAUSuperMassive eSports kozlarını paylaştı.

İlk iki hafta itibariyle aldığı üç beraberlik ve bir yenilgiyle ligin ‘beraberlik takımı’ olarak anılmaya başlayan ekiplerden olan Team AURORA, bu gidişata dur diyerek ilk galibiyetine BAUSuperMassive karşısında ulaşmak istiyor. BAUSuperMassive ise ilk hafta yaşanan Oyunfor.Crew mağlubiyeti sonrasında performansını yükselterek arka arkaya aldığı galibiyetler neticesinde ligin zirvesine yerleşmiş durumda.

AUR’un takım ve bireysel olarak harika bir performans ortaya koyduğu ilk oyunda, AUR’un kurduğu hasarı sınırlı; ancak yer değiştirme yetenekleri bolca olan kompozisyonu meyvesini fazlasıyla verdi. AUR’un Zergsting’e seçtiği Blitzcrank seçimi rakibin bütün oyun planını alt üst etti ve SUP’u adeta çaresiz bıraktı. Erken oyunda alt koridorda yaşanan çatışmalara PANKY’nin Shen ile doğru ışınlan ve ulti kullanımları Kalista’nın ilk dakikalardan güçlenmesini sağladı. Alt koridordaki üstünlüğünü yaptığı rotasyonlar sonucu haritanın her yerine yaymasını bilen AUR, proaktif oyunu sayesinde erken oyunda kontrolü eline geçirdi ve bir daha asla rakibine teslim etmedi. Maçın adamı ise kusursuza yakın bir performansla, her attığını tutan Zergsting oldu.

İlk oyundaki silik görüntüsünü ikinci oyunda telafi eden SUP, olağan performansını ikinci maçta Vadi’ye yansıtmasını bildi. Alt koridora Xayan&Rakan ikilisini çeken SUP, orta koridora ise açık bırakılan LeBlanc’ı kilitledi. AUR ise buna karşılık geç aşamada güçlenen Kassadin ve Twitch seçimlerini gösterdi. Oyunun erken bölümünde makro oyun konusundaki üstünlüğünü bir kez daha gözler önüne seren SUP, kontrolü bütünüyle eline geçirdi. Xayah ve LeBlanc’ın da alınan skorlara paralel olarak güçlenmesi, SUP’un henüz 24. dakikada oyunu bitirmesini sağladı. Böylece seri 1-1 ile sonuçlandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir