League of Legends

Team AURORA, Kanani ile yolları ayırıyor

Geçtiğimiz mevsim fırtına gibi esen ve herkesin beğenisini toplayan Team Aurora, yeni sezon öncesi Kanani’yi takımdan gönderiyor.

Sezonu Realen’in koçluğunda 10 galibiyet ve 4 yenilgi ile kapatıp büyük bir sürprize imza atan ve çekişmeli geçen yarı finalde Supermassive’e 3-2 mağlup olarak final biletini kaptıran Team Aurora’da kemik kadroyu korumak isteyen yönetim, otoriteler tarafından takımın en zayıf halkası olarak gösterilen Kanani ile yolları ayırmak üzere. İçeriden aldığımız bilgilere göre, Aurora yönetimi Cezayirli oyuncu ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesh etmek istiyor.

Geçtiğimiz sene Oyun Hizmetleri ile yaşadığı olaylı ayrılık süreci ile gündeme gelen Kanani, OHM’de gösterdiğinin aksine Aurora ile ortalamanın üzerinde bir performans sergilemiş ve 4.2 KDA oranı yakalamıştı. Özellikle oyunun ilk dakikalarındaki pasifliği ve karşı baskın eksikliği ile göze batan Kanani’nin şampiyon havuzunun da kısıtlı olması, bazı maçlarda takımını zoraki tercihler yapmaya itmiş, ancak yine de takımın yıldızı Avenuee’nun sezon boyunca sergilediği üstün performans sayesinde ligin yeni ekibi Team Aurora sezonu Dark Passage’ın arkasından ikinci sırada bitirmeyi başarmıştı.

Alınan bu kararın ise takımı nasıl etkileyeceği merak konusu. Sezon sonunda profesyonel kariyerini noktalayacağını belirten Avenuee’nun jübile sezonunda çok iştahlı olduğu aşikar. Kanani’nin yerine gelebilecek olası bir yıldız ormancı, ligdeki ilk sezonunda büyük beğeni toplayan takımın performansını üst seviyeye taşıyıp Türkiye Büyük Finali’ne kadar çıkmasını sağlayabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir