League of Legends

Team Aurora Riot Games’ten ceza aldı

Şampiyonluk Ligi takımlarından Team Aurora, oyuncusu Kanani’nin farklı bir takımda ESL turnuvalarında mücadele etmesine izin verdiği için Riot Games’ten 3000 lira ceza aldı. Bu ceza ligimizin en yüksek cezası olma özelliğini taşıyor.

Geçtiğimiz mevsim Team Aurora’nın ilk beşinde olan Kanani, finallerden sonra yedeğe çekilmiş ve yerine oyuncu arayışı başlamıştı. Takım Dark Passage’dan Crystal’i transfer ederek kadrosunu güçlendirmiş, Kanani ise Team Aurora ile sözleşmesi olmasına rağmen karşılaşmaya çıkmamıştı. Oyuncu, bu süre zarfında Lukezy ve Arphan’ın da bulunduğu bir takım ile ESL turnuvasına katılmış ve şampiyon oldu. Riot Games’in kurallarına göre oyuncunun takım ile sözleşmesi olmasına rağmen farklı bir takım ile karşılaşmalara çıkmasına izin veren Team Aurora, 3000 TL para cezasına çarptırıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Doğan Dirim, Kanani’nin tek başına ayakta durmaya çalışan birisi olduğunu ve paraya ihtiyacı olduğu için oyuncunun turnuvada mücadele etmesine izin verdiklerini söyledi. Riot Games’ten aldıkları cezanın haklı olduğuna da değinen Dirim, bununla beraber Riot Games’in tutarsızlığı hakkında da cümleler sarf etti ve şunları söyledi:

“Evde edepsiz şeyler yaptılar bakın peçeteleri” diye resim paylaşan organizasyonlar, oyuncularının saçma sapan bahaneler ile paralarını kesen organizasyonlar, oyuncularına çok kötü davranıp Avrupa’da rezalet bir ün sahibi olmamıza neden olan organizasyonlar, Poaching yapan organizasyonlar 1 TL DAHİ para cezası almamışken bize verilen Riot TR’de gelmiş geçmiş en büyük para cezasına çarptırılmamız tek kelime ile “Absürt” kaçmaktadır.

Sezon başında Riot Games’e Kanani’nin sözleşmesi olup olmadığını soran organizasyonun yok cevabı almasına rağmen Kanani’nin eski takımı ile sözleşmesinin devam ettiği gerçeğini öğrenmesini de açıklamasında yer veren Dirim, serzenişinde haklı gözüküyor. Şirket tutarlığından da öte ceza konusunda farklı yaklaşımları ile bilinen Riot Games’in farklı sunucularda da bu tarz ağır cezalar verdiğini de görmüştük.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir