League of Legends

Team AURORA, YouthCREW’u etkili bir şekilde yenmeyi başardı

2018 Kış Mevsimi heyecanı tüm hızı ile devam ediyor. İkinci haftanın ikinci maçında YouthCREW ile karşı karşıya gelen Team AURORA, rakibine tüm maç boyunca sadece iki ejder vererek maçı kazanmasını bildi. 

İlk hafta performanslarıyla hayal kırıklığına uğratan iki takım olan AUR ve YC’nin karşılaşması oldukça yavaş geçti. Seçim yasaklama ekranında YC’nin karakteristiği dışında üst koridora kör bir şekilde Jayce, ormana ise Shyvana aldığına şahit olduk. Öte yandan AUR ise Coco’nun Azir seçimine Xerath ile karşılık verdi. Mojito’nun sürekli olarak alt koridor odaklı oynaması geçtiğimiz hafta YC için bir problemdi. Öte yandan Shyvana ile oyuncunun bunu yapamayacak olması, Jayce gibi erkenden kar topu olması gereken bir şampiyonun ilk 20 dakika hiç baskın alamaması, YC’nin maçı kaybetmesine neden oldu.

Wisdom orta koridorlar henüz 1. seviyedeyken baskın yaptı ve Coco’nun iki Sihirdar Büyüsü’nü de alarak Naru’ya büyük bir avantaj sağladı. Bundan sonra ise haritada hemen hemen hiç çatışma görmedik. Oyunda ilk kan 14. dakikada düşerken skorun Naru’ya gitmesi, ayrıca ilk kule kanının da orta koridordan  alınması oyuncunun çok öne geçmesiyle sonuçlandı. Sürekli minyon kesilmesinden ötürü oyun yavaşlarken YC’nin silahları da anlamsız kalmaya başladı. Maçın kırılma anı ise 23. dakikada Mojito’nun ejderi çalma teşebbüsüydü. Bunda hem başarısız olan hem de ölen oyuncu, Team AURORA’ya adeta bedava bir baron hediye etti. Baron’u da alan AUR, sistematik bir şekilde inhibitörleri yıkarak maçı kazandı.

AUR rakibine maç boyunca sadece iki ejder verdi, kule ya da skor hediye etmedi. Maçın MVP’si Naru gibi gözükse de Wisdom’ın haritadaki oyunları takımın galibiyetinde daha büyük bir etkiye sahipti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir