League of Legends

Team AURORA’nın yeni ormancısı Wisdom oldu

flickr.com/lolesports

Orta koridor ve koç pozisyonuna yaptığı Koreli transferler ile iddiasını arttıran Team AURORA, orman rolüne de Wisdom’ı transfer etti. Ekibin böylelikle üst koridor hariç kadrosu tamamlanmış oldu.

Kış Mevsimi’ni Yarı Final’de tamamlayarak başarılı bir sezonu arkasında bırakan AURORA, Yaz Mevsimi’nde gözünü şampiyonluğa dikmiş durumda. Şu ana kadar iki Koreli transferi ile adından söz ettiren ekip, en iyi transferini orman rolünde gerçekleştirdi. Incredible Miracle takımında oynadıktan sonra Koo Tigers’a transfer olan Wisdom, ekibin yeni ormancısı olacak. Oyuncu, 2015 Dünya Şampiyonası’na KOO ile katılmış fakat forma şansı bulamamıştı.

KOO’dan ayrıldıktan sonra EU LCS ekiplerinden Giants’a transfer olan Wisdom, ardından Misfits’te forma giymiş, son olarak ise Origen’de oynamıştı. Origen’de takımın kötü gidişatından dolayı takımdan gönderilen oyuncu, agresif oyun tarzı ile biliniyor. Yetenekli ve tecrübeli olmasına rağmen Avrupa’da bir türü başarı yakalayamayan oyuncu, Yaz Mevsimi’nde TBF kupasını kaldırmak için AURORA forması giyecek.

Ekibin genel olarak güçlü bir kadro kurduğunu belirtmek gerekiyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere alt koridorunu elinde tutan takım, orman-orta koridor gibi sinerjinin yüksek olması gereken rollere Koreli transferi gerçekleştirdi. Cheong ile Wisdom arasındaki sinerji, ekibin başarısında büyük bir rol oynayacaktır. Takımın üst koridora hala kimi transfer edeceği belirsiz. Fakat Türk oyuncu olması gerektiğinden ötürü ekibin seçenekleri kısıtlı. Tecrübeli bir isim yerine AURORA’nın kadroya genç yetenek katma yolunu izleyediğini görebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir